Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ograniczenia w szpitalach na Ponidziu

Do szpitala powiatowego w Busku-Zdroju trafia coraz więcej osób z podejrzeniem koronawirusa. W ostatnich dniach na oddział chorób zakaźnych przyjęte zostały trzy nowe osoby, które zostały przebadane, a ich wyniki trafiły do laboratorium w Kielcach.

Autor: Marta Gajda

13.03.2020 13:02

image Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak poinformował mnie Grzegorz Lasak – dyrektor placówki, w tym momencie trwa oczekiwanie na wyniki powtórnych dwóch badań. Łącznie do szpitala do Buska trafiło już 13 osób, które były i są badane pod katem koronawirusa.

- To duża liczba osób – mówi Grzegorz Lasak. Dodaje, że sytuacja rozwija się dynamicznie, a takich osób może być więcej, stąd przygotowania w szpitalu zostały zintensyfikowane. - Dbamy o pacjentów, ale musimy zadbać także o personel pielęgniarski i lekarski - podkreśla. - Podjęliśmy decyzję, że każdej osobie, która wchodzi na teren szpitala mierzymy temperaturę. Wejścia do budynku zostały wyznaczone jedynie dwa, tak by nie było niekontrolowanego wejścia czy wyjścia z budynku, zostały ograniczone przyjęcia planowe na oddziały, ale i odwiedziny na oddziale pediatrycznym. Z kolei na pozostałych oddziałach jest całkowity zakaz odwiedzin – podkreśla dyrektor.

Ponadto na każdym z korytarzy znajdują się środki do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu. Dyrektor zauważa, że świadomość społeczeństwa jest coraz większa. Ludzie ograniczyli do minimum wizyty w poradniach wyłącznie do niezbędnych.

- Trzeba przeczekać ten trudny okres. To okres prawdziwej próby szpitali, rządu, ministerstwa zdrowia dla nas wszystkich – dodaje.

Szpital Powiatowy w Pińczowie również wprowadza kolejne ograniczenia – poinformował z kolei Krzysztof Słonina, dyrektor tej lecznicy. W związku z zagrożeniem koronawirusem szpital stosuje się do ogólnych zaleceń ministra zdrowia oraz konsultantów, a to oznacza, że w mocny sposób zostały ograniczone wizyty. Osoby odwiedzające i cały personel są poddawane pomiarowi temperatury. Ograniczone są także zabiegi planowe czy dostęp do poradni. Będą możliwe tylko w uzasadnionych przypadkach.

Podobne ograniczenia wprowadził także szpital w Kazimierzy Wielkiej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Busko-Zdrój Pińczów RK Kazimierza Wielka Szpital Powiatowy Pińczów Szpital Powiatowy Busko-Zdrój Szpital Powiatowy Kazimierza Wielka koronawirus
other news

Podobne wiadomości

W Jędrzejowie zawieszono działalność pływalni, zamknięte są place zabaw

W Jędrzejowie zawieszono działalność pływalni, zamknięte są place zabaw

Koronawirus. Aktualna liczba podejrzanych w regionie

Koronawirus. Aktualna liczba podejrzanych w regionie

Koronawirus. Mieszkańcy Jędrzejowa zaniepokojeni

Koronawirus. Mieszkańcy Jędrzejowa zaniepokojeni