Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Marszałek i wicemarszałek apelują o zachowanie rozsądku

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski apeluje, by stosować się do wszystkich zaleceń, które płyną od administracji rządowej, w tym premiera i głównego inspektora sanitarnego.

Autor: Izabela Mortas

13.03.2020 12:03

image Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek woj. świętokrzyskiego, Renata Janik - wicemarszałek woj. świętokrzyskiego Fot. / Urzad Marszałkowski Województwa świętokrzyskiego

- Działając wspólnymi siłami, powinniśmy dążyć do przerwania rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym kraju. Jeżeli będziemy spędzać czas w domu, nie wychodzić z niego bez wyższej konieczności, a także rezygnować z przebywania w skupiskach i dbać o higienę, zwłaszcza często myjąc ręce i dezynfekując przedmioty, to myślę, że możemy skutecznie temu zaradzić – mówi marszałek.

Wicemarszałek Renata Janik także prosi o stosowanie się do komunikatów wydawanych przez władze w tym szczególnym czasie, ale także prosi wszystkich o rozwagę.

- Dostosujmy się do zaleceń i ograniczmy przebywanie w miejscach publicznych. Dwutygodniowa przerwa w żłobkach, szkołach i na uczelniach nie oznacza ferii ani wakacji, musimy zdać sobie z tego sprawę. Wiem, że młodzi podchodzą do tego sceptycznie, ale jednak apeluję o zachowanie powagi. To nie jest przesada, zachowajmy środki ostrożności. Proszę także o zatroszczenie się o osoby starsze i niesamodzielne, nie tylko we własnych domach, lecz poza nimi: spójrzmy na ten problem szerzej. Ktoś może potrzebować naszej pomocy – mówi R.Janik.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski Renata Janik marszałek województwa świętokrzyskiego RK Kielce koronawirus