Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rodzice zatrzymali dzieci w domach, komendant policji apeluje o rozsądek

W szkołach podstawowych w Sandomierzu sześcioro uczniów skorzystało dzisiaj z opieki w świetlicy szkolnej, w przedszkolach było 20 dzieci.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

12.03.2020 21:46

image 12.03.2020 Sandomierz. Na zdjęciu burmistrz Sandomierza - Marcin Marzec Fot. Grażyna Szlęzak-Wojcik / Radio Kielce

Od poniedziałku w myśl ogólnokrajowych rozwiązań wszystkie szkoły zawieszą lekcje na 2 tygodnie. Zgodnie z zarządzeniem burmistrza Sandomierza Marcina Marca, od dzisiaj nieczynne są miejskie obiekty turystyczne, m.in. Brama Opatowska i podziemia. Zamknięte są: kryta pływalnia, siłownie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, kino oraz Muzeum Okręgowe. Zawieszona została również praca świetlic środowiskowych.

Burmistrz Marcin Marzec zwraca się  z prośbą do dzieci i młodzieży, aby na czas zawieszenia zajęć lekcyjnych pozostawały w domach unikając kontaktów z  rówieśnikami i innymi ludźmi,  bo dzięki temu zmniejsza się ryzyko rozmnażania się wirusa.

Komendant powiatowy policji w Sandomierzu, Dariusz Chmielowiec apeluje do mieszkańców o rozwagę w kupowaniu pseudo specyfików, które pojawiają się w sprzedaży, mających rzekomo zapobiegać zakażeniu się koronawirusem.

- Trzeba być bardzo ostrożnym w tego rodzaju zakupach. W wielu przypadkach można ulec fałszywym ofertom. Trzeba zachować czujność i zdrowy rozsądek - dodał komendant.

W powiecie sandomierskim nie ma obecnie żadnego przypadku podejrzenia koronawirusa. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sandomierz epidemia RK Sandomierz Marcin Marzec koronawirus
other news

Podobne wiadomości

W Jędrzejowie zawieszono działalność pływalni, zamknięte są place zabaw

W Jędrzejowie zawieszono działalność pływalni, zamknięte są place zabaw

Koronawirus. Aktualna liczba podejrzanych w regionie

Koronawirus. Aktualna liczba podejrzanych w regionie

Koronawirus. Mieszkańcy Jędrzejowa zaniepokojeni

Koronawirus. Mieszkańcy Jędrzejowa zaniepokojeni