Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Skarżyska fundacja pomaga potrzebującym

Ponad 500 osób skorzystało dotychczas z bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, prowadzonej przez skarżyską fundację Eco Textil. W ofercie są balkoniki, wózki inwalidzkie, kule ortopedyczne, rowery trójkołowe i najbardziej poszukiwane łóżka rehabilitacyjne.

Autor: Anna Głąb

11.03.2020 10:21

image 10.03.2020. Skarżysko-Kamienna. Sprzęt rehabilitacyjny oferowany przez Fundację Eco Textil. Na zdjęciu: Monika Lipnicka - prezes Fundacji Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Eco Textil działa od 2012 roku przy firmie Wtórpol, zajmującej się recyklingiem odzieży. Jak informuje prezes Fundacji - Monika Lipnicka, na początku oferowano rowery trójkołowe. Z czasem dołączyły do nich wózki inwalidzkie, balkoniki i kule ortopedyczne. Podczas rozmów z podopiecznymi fundacji pojawiały się pytania o łóżka rehabilitacyjne, bardzo potrzebne podczas rekonwalescencji osób unieruchomionych.

Obecnie Eco Textil oferuje 350 łóżek, około tysiąca balkoników, tyle samo kul, wózków inwalidzkich i rowerów trójkołowych. W 207 miejscach w Polsce są uruchomione punkty z wypożyczalniami sprzętu, a z fundacją można skontaktować się elektronicznie. Sprzęt udostępniany jest bezpłatnie, zamawiający pokrywa jedynie koszty transportu. Pierwsza umowa użyczenia sprzętu zawierana jest na trzy miesiące, ale potem może być przedłużana. Każdorazowo wypożyczany sprzęt jest czyszczony i konserwowany, aby kolejny użytkownik otrzymał w pełni sprawne urządzenie.

Użytkownicy sprzętu rehabilitacyjnego podkreślają, że znacząco ułatwia im życie. Marzanna Jaworska opiekuje się teściami, obydwoje są leżący. Możliwość wypożyczenia łóżek przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych pomaga jej w codziennej aktywności. Duże znaczenie mają również materace przeciwodleżynowe, które dołączone są do każdego łóżka.

Z kolei Bożena Bętkowska wypożyczyła łóżko dla swojego ojca. Po urazie kręgosłupa odpowiednie łóżko pomogło w rehabilitacji i pionizowaniu chorego. Duże znaczenie ma także możliwość indywidualnego dopasowania łóżka do potrzeb użytkowania, to pomaga w karmieniu, masażach czy toalecie.

Informacje i formularz kontaktowy znajduje się na stronie ecotextil.pl, odpowiedzi można się spodziewać w ciągu 24 godzin.

10.03.2020. Skarżysko-Kamienna. Sprzęt rehabilitacyjny oferowany przez Fundację Eco TextilFot. Anna Głąb /

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Skarżysko-Kamienna Rehabilitacja RK Starachowice
other news

Podobne wiadomości

Sandomierska Caritas rozdaje żywność potrzebującym

Sandomierska Caritas rozdaje żywność potrzebującym

Kielecki Bank Żywności rozda paczki potrzebującym

Kielecki Bank Żywności rozda paczki potrzebującym

Caritas w Sandomierzu wyda potrzebującym paczki żywnościowe na święta

Caritas w Sandomierzu wyda potrzebującym paczki żywnościowe na święta

Robiąc zakupy możesz pomóc potrzebującym

Robiąc zakupy możesz pomóc potrzebującym