Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pacjenci po zawałach serca będą mieli lepszą opiekę

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach i Szpital Specjalistyczny w Końskich od kwietnia będą realizować program Kompleksowej Opieki nad Pacjentami po Zawałach Serca.

Autor: Iwona Murawska

10.03.2020 14:42

image Małgorzata Kiebzak - dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Na ten cel  otrzymały z Narodowego Funduszu Zdrowia dodatkowe pieniądze. Jak informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Funduszu, program poprawi opiekę nad pacjentami.

- Zmienia się organizacja pracy i również opieka nad pacjentem. Po hospitalizacji chory będzie musiał być przekierowany na oddział rehabilitacji kardiologicznej. Ponadto pacjent będzie musiał wrócić do szpitala, do poradni specjalistycznej, która obejmie go opieką kardiologiczną - dodała Małgorzata Kiebzak.

Jak informuje Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach program, który zacznie funkcjonować od 1 kwietnia z pewnością będzie dobrodziejstwem dla pacjentów po zawałach serca, ale nałoży na nich też pewne obowiązki.

- To przede wszystkim wywiązywanie się z terminowego przychodzenia na ustalone wcześniej różnego rodzaju kontrole. Będziemy się starali, by jak najszybciej przystąpić do tej usługi - dodał Bartosz Stemplewski. 

Jak przyznaje Wojciech Przybylski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Końskich, dotychczas co dziesiąty Polak umierał do roku po przejściu zawału. Powodem tego była niewystarczająca opieka nad pacjentem. Natomiast teraz ci chorzy będą mieli zdecydowanie większe szanse na dłuższe życie.

- Można powiedzieć, że zmieniamy filozofię myślenia. Nie chory po przebytym zawale ma radzić sobie  sam, ale to szpital zapewnia mu odpowiednią opiekę medyczną i gwarantuje mu odpowiednie badania oraz nadzór lekarza kardiologa - wyjaśnił Wojciech Przybylski.  

Na realizację programu Kompleksowej Opieki nad Pacjentami po Zawałach Serca Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach i Szpital Specjalistyczny w Końskich otrzymali w sumie sześć mln zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Wojewódzki Szpital Zespolony Małgorzata Kiebzak RK Kielce Bartosz Stemplewski Wojciech Przybylski koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Świętokrzyski NFZ odwołuje najbliższe spotkania profilaktyczne

Świętokrzyski NFZ odwołuje najbliższe spotkania profilaktyczne

Szumowski: uruchamiamy całodobową infolinię NFZ o koronawirusie

Szumowski: uruchamiamy całodobową infolinię NFZ o koronawirusie

Wszystko o cukrzycy w NFZ

Wszystko o cukrzycy w NFZ