Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wójt kupuje elektryczny samochód. I wylicza, że gmina już jest „eko”

Elektryczny samochód przeznaczony do celów służbowych w najbliższych miesiącach chce kupić gmina Lipnik. Dotychczasowy samochód, który służył wójtowi i pracownikom urzędu gminy, został oddany do dyspozycji klubu seniora. Podopieczni są nim dowożeni i odwożeni.

Autor: Emilia Sitarska

08.03.2020 14:51

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak informuje Andrzej Grządziel, wójt Lipnika, w planach jest zakup samochodu całkowicie elektrycznego. Wybrano już konkretny model i wersję. Zakup będzie możliwy dzięki kredytowi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Nowy samochód kosztuje około 190 tysięcy złotych. Wnioskujemy o kredyt na 10 lat. To nie będzie duże obciążenie dla gminy, w skali roku do spłaty 20 tysięcy złotych. Liczymy na duże oszczędności przy eksploatacji pojazdu. Wniosek został już złożony - mówi wójt.

Jak dodaje Andrzej Grządziel, w planach jest także zakup stacji ładującej auta elektryczne.

- Stajemy się gminą przyjazną dla środowiska, dajemy przykład mieszkańcom. Jeśli ktoś będzie chciał kupić taki samochód to będzie mógł się w gminie zaopatrzyć w energię elektryczną, czyli przyjechać i naładować - informuje wójt Andrzej Grządziel.

Wójt uważa, że gmina jest proekologiczna. Przypomina, że wszystkie budynki samorządowe  mają ogrzewanie gazowe lub poprzez fotowoltaikę. Samochód zostanie zakupiony prawdopodobnie w drugim kwartale tego roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ekologia Lipnik Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej RK Ostrowiec Św. Andrzej Grządziel wójt Lipnika samochód elektryczny
other news

Podobne wiadomości

Park we Włostowie przestanie straszyć

Park we Włostowie przestanie straszyć

Oczyszczalnia do zamknięcia. Jest już niepotrzebna

Oczyszczalnia do zamknięcia. Jest już niepotrzebna

Gmina Lipnik inwestuje w drogi

Gmina Lipnik inwestuje w drogi

Urząd w Lipniku wchodzi w nowe czasy

Urząd w Lipniku wchodzi w nowe czasy