Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Obrazy ukazujące Ponidzie na wystawie w „Belwederze”

Ekspozycję malarstwa Krzysztofa Ciecieląga można oglądać w Galerii „Belweder” Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. To druga z cyklu dwunastu wystaw zaplanowanych na ten rok.

Autor: Marta Gajda

08.03.2020 14:05

image 08.03.2020. Pińczów. Wystawa malarstwa Krzysztofa Ciecieląga Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Swoje prace prezentują, m.in., uczestnicy ubiegłorocznego pleneru malarskiego „Pińczowskie Klimaty”. Artysta przede wszystkim maluje zakątki Radomia. Choć na wystawie w Pińczowie,  prezentuje m.in. panoramę czy obiekty z terenu Ponidzia. Zwiedzający mogą obejrzeć 15 obrazów, głównie akwareli. Jak mówi to technika piękna, ale także bardzo wymagająca.

- Raz nałożony kolor, musi taki zostać. Nie można nic zmienić. Jedyna możliwość zmiany to wyrzucić i zacząć na nowo - mówi Krzysztof Ciecieląg.

Wystawa prezentuje także trzy tzw. portrety jazzowe. To jak dodaje, namiastka wystawy, prezentowanej mieszkańcom Radomia.

- Te z kolei obrazy wykonane są techniką mieszaną. Jest i akryl, ołówek, piórko, troszkę akwareli. Cieszy fakt, że ludzie zaczynają dostrzegać obrazy malowane, a nie reprodukcje - dodaje. 

Wystawa jest czynna do 3 kwietnia.

Krzysztof Ciecieląg na co dzień mieszka i tworzy w Radomiu. Obecnie pełni funkcje plastyka i scenografa koncertów muzycznych i spektakli teatralnych w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Ponadto wykonuje ilustracje książkowe dla dzieci i do tomików poezji.   Jak mówi malarstwo to jego hobby, oderwanie się od rzeczywistości.

Galeria zdjęć Pińczów. Wystawa malarstwa Krzysztofa Ciecieląga (08.03.2020) [Zdjęcia: 20]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

malarstwo Ponidzie RK Kazimierza Wielka Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
other news

Podobne wiadomości

Imponująca wystawa „Moja prezentacja”

Imponująca wystawa „Moja prezentacja”

Młodzi artyści wystawiają martwą naturę w BWA

Młodzi artyści wystawiają martwą naturę w BWA