Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kultura w Pińczowie będzie jeszcze bardziej dostępna

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury otrzymało spore wsparcie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację trzech projektów, które wypełnią kalendarz imprez w gminie.

Autor: Marta Gajda

07.03.2020 15:51

image Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury Fot. / pik.kielce.pl

Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, podkreśla, że to świetna wiadomość. Jak dodaje, przyznane środki pozwolą nie tylko stworzyć mieszkańcom Pińczowa interesującą ofertę imprez kulturalnych, ale i kontynuować ubiegłoroczne zadania centrum kultury.

- Będzie się działo i teatralnie i filmowo. Będzie ogrom warsztatów skierowanych do każdej grupy wiekowej. Będziemy się starać objąć mieszkańców jak najszerszym spektrum z zakresu edukacji kulturalnej - dodaje.

Szefowa placówki podkreśla, że pod koniec marca rozpoczną się warsztaty animacji, filmowe, a także plakatu w ramach projektu „Stopklatka. Szeroki kadr na kulturę”. Jak dodaje, jest to projekt, który ma przypomnieć twórczość Andrzeja Barańskiego - wybitnego pińczowianina, osobę cenioną w świecie filmowym. Podkreśla, że plakaty filmów stworzonych przez reżysera, to jedne z najbardziej charakterystycznych dzieł Andrzeja Pągowskiego - wybitnego polskiego plakacisty.

- Dzieci w ramach warsztatów będą tworzyć wizje plakatów nawiązujących do filmu Andrzeja Barańskiego. Plakaty naniesiemy na małe bilbordy i zawiesimy w przestrzeni publicznej, aby towarzyszyły pierwszemu przeglądowi twórczości Andrzeja Barańskiego, który 2 i 3 maja odbędzie się w Pińczowie - tłumaczy.

W tym roku kontynuowany będzie zapoczątkowany w ubiegłym roku projekt „Ja w teatrze. Od uczestnika do krytyka”. Będą to m.in. wyjazdy do teatrów, warsztaty aktorskie, spotkania z aktorami, zwiedzanie ważnych miejsc dla polskiej kultury.

Wszystkie zajęcia i wyjazdy oferowane w ramach projektów będą bezpłatne. Zapisy prowadzone będą w sekretariacie centrum kultury.

Z kolei w ramach trzeciego projektu tzw. „Mobilna kultura…” ośrodek zakupi samochód, aby z kulturą dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców gminy Pińczów.

Łączna kwota resortowego wsparcia wynosi 110 tysięcy zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów RK Kazimierza Wielka Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury