Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Medyczne nowości w bezpłatnym informatorze

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia po raz kolejny wydał informator dla pacjentów. Publikacja różni się jednak od sześciu poprzednich.

Autor: Iwona Murawska

05.03.2020 14:23

image Informator NFZ Fot.

Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik instytucji, ma to związek ze zmianami w służbie zdrowia, która wkracza w erę e-zdrowia.

- Dla wielu pacjentów jest ona jeszcze trochę tajemnicą. Po e-zwolnieniu, mamy e-receptę. Wprowadzono również elektroniczne potwierdzanie zleceń na wyroby medyczne. Kolejna zmiana to zastąpienie Zintegrowanego Informatora Pacjenta przez Internetowe Konto Pacjenta. To jest nowość, dlatego tej tematyce poświęciliśmy w naszej publikacji wiele stron - mówi Beata Szczepanek.

W informatorze przybliżone i omówione zostały poszczególne rodzaje świadczeń opieki zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem zasad ich realizacji oraz zakresu usług do jakich pacjent ma prawo.

Publikacja zawiera także listy placówek medycznych udzielających świadczeń w trybie nagłym tj. z zakresu nocnej i świątecznej pomocy medycznej, szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć, dodaje Beata Szczepanek.

- W informatorze nie ma natomiast szczegółowego wykazu placówek medycznych, ponieważ też następują bardzo szybkie zmiany, i w momencie druku ten informator byłby już nieaktualny. Zamieściliśmy natomiast odpowiednie odsyłacze , linki, czy numery telefonów, pod którymi ten wykaz placówek można znaleźć - dodała Beata Szczepanek. 

Informator dla pacjenta wydany w nakładzie 10 tys. egzemplarzy, liczący 100 stron, jest bezpłatny. Można go odbierać zarówno w siedzibie świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przy ul. Jana Pawła II 9 , jak i w punkcie obsługi przy al. IX Wieków Kielc 2a.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ RK Kielce Beata Szczepanek
other news

Podobne wiadomości

Szumowski: uruchamiamy całodobową infolinię NFZ o koronawirusie

Szumowski: uruchamiamy całodobową infolinię NFZ o koronawirusie

Wszystko o cukrzycy w NFZ

Wszystko o cukrzycy w NFZ

Jak żyć z padaczką? NFZ zaprasza na „Środę z Profilaktyką”

Jak żyć z padaczką? NFZ zaprasza na „Środę z Profilaktyką”