Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dzięki ministerialnym pieniądzom powstaną kluby seniora

Ponad 30 samorządów z województwa świętokrzyskiego otrzyma dotacje na funkcjonowanie oraz utworzenie domów i klubów seniora w ramach programu „Senior+”. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu na 2020 rok. Celem programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych.

Autor: Izabela Mortas

03.03.2020 17:19

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W województwie świętokrzyskim dotację otrzyma 27 samorządów na bieżące funkcjonowanie klubów i domów, które już powstały w ramach programu. Z kolei 6 samorządów otrzyma dofinansowanie na utworzenie lub wyposażenie takich miejsc. To gminy: Kielce, Złota, Sędziszów, Raków, Wodzisław i Górno.

Nowy klub seniora powstanie między innymi w Kielcach. Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta informuje, że miasto otrzymało dotację w wysokości 150 tys. zł, o które wnioskowało na utworzenie nowego klubu.  

- Powstanie on przy ulicy Ściegiennego. Dostaliśmy dotację w kwocie, o jaką prosiliśmy, więc bardzo się z tego powodu cieszymy. Myślę, że to dobra wiadomość zwłaszcza dla seniorów z naszego miasta – mówi.

Świętokrzyskie otrzymało łącznie ponad 2,25 mln zł. Dotacje na funkcjonowanie już istniejących klubów i domów seniora otrzymały gminy: Kazimierza Wielka, Bliżyn, Piekoszów, Skarżysko-Kamienna, Bodzechów, Gnojno, Brody, Lipnik, Chmielnik, Włoszczowa, Ożarów, Kunów, Mirzec, Mniów, Słupia Konecka, Czarnocin, Baćkowice, Zawichost, Łopuszno, Działoszyce, Oksa oraz powiat opatowski. Niektóre samorządy otrzymały wsparcie na funkcjonowanie kilku obiektów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Skarżysko-Kamienna Piekoszów Chmielnik Sędziszów Górno Mniów Ożarów Włoszczowa Kunów klub seniora Bodzechów Lipnik Łopuszno Bliżyn Działoszyce Zawichost Raków Oksa Brody Gnojno Mirzec Wodzisław RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz Senior Plus RK Kielce Słupia Konecka Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Złota Baćkowice Czarnocin
other news

Podobne wiadomości

Świetlica zyskała drugie życie. Powstał w niej klub seniora

Świetlica zyskała drugie życie. Powstał w niej klub seniora

Będzie kolejny klub seniora, ale nie dla wszystkich

Będzie kolejny klub seniora, ale nie dla wszystkich

Będzie nowy klub seniora, ale inny niż dotychczasowe

Będzie nowy klub seniora, ale inny niż dotychczasowe

Chcą stworzyć kolejne domy i kluby seniora w regionie

Chcą stworzyć kolejne domy i kluby seniora w regionie