Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Solidarność popiera Andrzeja Dudę

Świętokrzyska Solidarność popiera w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudę. Zarząd regionu podczas posiedzenia dyskutował o zbliżających się wyborach.

Autor: Marek Orkisz , Michał Kita

03.03.2020 14:29 / Aktualizacja 03.03.2020 17:48

Jak czytamy w wystosowanym stanowisku: "Wiarygodność Prezydenta Andrzeja Dudy została potwierdzona wielokrotnie zarówno w składanych zobowiązaniach, jak i podejmowanych działaniach na rzecz ich realizacji. Do rangi symbolu należy przywrócenie wieku emerytalnego i skuteczna inicjatywa na rzecz pluralizmu związkowego. Biorąc pod uwagę zarówno te doświadczenia, jak i cele NSZZ Solidarność, Zarząd Regionu Świętokrzyskiego popiera kandydaturę Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w tegorocznych wyborach prezydenckich" - napisano w dokumencie.

Jak mówi Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiej Solidarności o przekazaniu poparcia dla Andrzeja Dudy zadecydowało przede wszystkim zrealizowanie porozumienia, jakie przed pięcioma laty obecny prezydent podpisał ze związkami zawodowymi.

- Dla nas jest to kandydat wiarygodny, dzięki któremu mamy dziś m.in. przywrócony wiek emerytalny, jak również pełnię praw, jeżeli chodzi o pluralizm związkowy. To wystarczające przesłanki, aby apelować do władz związku o pełne poparcie dla tej kandydatury. Widzimy swoją przyszłość i przyszłość pracowników w dobrej współpracy z prezydentem Dudą - dodaje.

Zarząd apeluje także do Komisji Krajowej związku o podjęcie prac celem zawarcia umowy programowej z panem prezydentem określającej zakres inicjatyw oczekiwanych przez świat pracy.

Stanowisko Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" ws. poparcia Andrzeja Dudy w tegorocznych wyborach prezydenckichFot. NSZZ Solidarność

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NSZZ Solidarność Waldemar Bartosz RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

„Solidarność” popiera kandydatów Prawa i Sprawiedliwości

„Solidarność” popiera kandydatów Prawa i Sprawiedliwości

Solidarność poprze listy PiS [OGLĄDAJ]

Solidarność poprze listy PiS [OGLĄDAJ]

„Solidarność” bez kandydata, ale ma faworyta w wyborach

„Solidarność” bez kandydata, ale ma faworyta w wyborach