Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Areszt za serię włamań

Sandomierscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców województwa śląskiego, podejrzanych o serię włamań do sklepów i instytucji. Odzyskana została znaczna część skradzionego mienia. Zatrzymani mężczyźni mieli przy sobie narkotyki i broń gazową.

Autor: Ewa Golińska

02.03.2020 12:06

image 02.03.2020. Sandomierz. Zatrzymani mieszkańcy województwa śląskiego podejrzani o serię włamań do sklepów i instytucji Fot. / Świętokrzyska Policja

Do serii włamań doszło w ciągu ostatniego tygodnia na terenie powiatu sandomierskiego. Sprawcy działali nocą, włamując się do salonów fryzjerskich, gabinetów lekarskich, sklepów z częściami motoryzacyjnymi, sklepów spożywczych, a także do przedsiębiorstw świadczących usługi budowlane. Łupem przestępców padały m.in. pieniądze, komputery i sprzęt elektroniczny.

Policjanci z wydziału kryminalnego sandomierskiej policji ustalili sprawców włamań. Jak się okazało - byli to 38- i 36-letni mieszkańcy Śląska. Zatrzymano ich na parkingu w Sandomierzu, kiedy prawdopodobnie planowali kolejne przestępstwo.

W trakcie czynności policjanci w samochodzie zatrzymanych znaleźli ponad 40 gramów amfetaminy, broń gazową oraz przedmioty pochodzące z włamań. Przeszukali też wynajmowane przez nich mieszkanie, gdzie zabezpieczyli kolejne przedmioty pochodzące z przestępczego procederu.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Usłyszeli zarzuty dokonania kilkudziesięciu włamań. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratora i zastosował wobec sprawców włamań tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

02.03.2020. Sandomierz. Zatrzymani mieszkańcy województwa śląskiego podejrzani o serię włamań do sklepów i instytucjiFot. Świętokrzyska Policja

icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja zatrzymanie RK Sandomierz
other news

Podobne wiadomości

Areszt za włamanie do plebanii

Areszt za włamanie do plebanii

Włamanie do bankomatu. Sprawcy poszukiwani

Włamanie do bankomatu. Sprawcy poszukiwani