Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Z Sandomierza zniknie kolejna ruina

Zrujnowany budynek po byłym internacie przy ul. Energetycznej w Sandomierzu po wielu latach zniknie z miejskiego krajobrazu. Zostanie wyburzony, ponieważ właściciel nieruchomości zdecydował, że postawi tam budynek z mieszkaniami wielorodzinnymi. Na parterze będą lokale usługowe, a w podziemiach garaż.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

27.02.2020 15:13

image 27.02.2020 Sandomierz. Zrujnowany budynek po byłym internacie przy ul. Energetycznej Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Obiekt stał niewykorzystany i niszczał od prawie 20 lat, kiedy uchwałą rady powiatu internat został zlikwidowany z powodu zbyt małej liczby uczniów. Od tamtej pory pojawiało się mnóstwo pomysłów wykorzystania budynku. Interesował się nim także miejski samorząd, jako potencjalnym miejscem dla utworzenia mieszkań socjalnych. 

- Na przeszkodzie stały jednak kwestie techniczne - informuje Wojciech Czerwiec, przewodniczący rady miasta. Wielkość pomieszczeń nie wypełniała obowiązujących norm.

27.02.2020 Sandomierz. Zrujnowany budynek po byłym internacie przy ul. EnergetycznejFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Ostatecznie znalazł się chętny na nieruchomość. Burmistrz Marcin Marzec informuje, że przez rok prowadził rozmowy z właścicielem, przekonując go do rozpoczęcia inwestycji lub odsprzedania nieruchomości komuś innemu. Rozważano różne warianty wykorzystania działki, np. pod budowę centrum sportowo-rozrywkowego. Inwestor wybrał jednak opcję z mieszkaniami i usługami. Zdaniem burmistrza, to dobry pomysł, ponieważ mieszkania w Sandomierzu dobrze się sprzedają.

Miejski radny Krzysztof Szatan z PiS uważa, że w związku z planami inwestora, należy rozbudować ulicę Okrzei, która prowadzi do dawnego internatu. Gdy powstaną tam mieszkania, zwiększy się ruch samochodowy i wzrośnie atrakcyjność tej części Sandomierza. Może tam powstać np. następny hotel.

27.02.2020 Sandomierz. Zrujnowany budynek po byłym internacie przy ul. EnergetycznejFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Na ostatniej sesji rada miasta podjęła uchwałę w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji, co daje inwestorowi zielone światło do podjęcia działań.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Sandomierz Marcin Marzec Krzysztof Szatan Wojciech Czerwiec
other news

Podobne wiadomości

Sandomierz odracza spłatę należności za obligacje komunalne

Sandomierz odracza spłatę należności za obligacje komunalne

Sandomierz musi walczyć o turystów

Sandomierz musi walczyć o turystów

Z Sandomierza znika

Z Sandomierza znika "Straszny Dwór"

Sandomierz wraca do XVI wieku

Sandomierz wraca do XVI wieku