Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wyróżnienia dla ostrowieckich pływaków i waterpolistów

Listy gratulacyjne trafiły w ręce młodych utytułowanych sportowców Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu.

Autor: Emilia Sitarska

24.02.2020 17:35

image 24.02.2020. Ostrowiec Św. Wręczenie listów gratulacyjnych pływakom i waterpolistom KSZO Ostrowiec, a także uczniom Szkoły Mistrzostwa Sportowego Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Jak informuje dyrektor placówki Anna Trojanowska, uroczystość miała na celu uhonorowanie medalistów Zimowych Mistrzostw Polski w dyscyplinach: pływanie i waterpolo. Ubiegły rok przyniósł wiele sukcesów w tych dyscyplinach.

– Uczniowie, na co dzień zawodnicy KSZO Ostrowiec, zdobyli aż sześć medali indywidualnych oraz trzy medale w sztafecie. Podobnie świetnie spisali się waterpoliści, którzy również na co dzień trenują w KSZO Ostrowiec. Są mistrzami Polski, wśród nich są reprezentanci kadry Polski – mówi Anna Trojanowska.

Wyróżnienie otrzymali pływacy: Jan Król i Michał Klimas. Uważają, że mają możliwości rozwoju sportowego w Ostrowcu. To przede wszystkim dobra infrastruktura, czyli basen oraz dobrzy trenerzy.

– Sport jest dla mnie połową życia, bo jak nie spędzam czasu w szkole, to na basenie, a największe moje osiągnięcia to medale na Mistrzostwach Polski w sztafetach – mówi Michał Klimas. Z kolei Jan Król podczas ostatnich mistrzostw zdobył trzy medale w konkursie indywidualnym i w sztafecie.

Listy gratulacyjne wraz z dyrekcją wręczyła starosta Marzena Dębniak. Przekazała także 2 tys. zł na zakup niezbędnego sprzętu sportowego, a także obiecała remont szkolnego internatu, co uczniowie przyjęli z entuzjazmem. Starosta podkreśla, że warto dbać o młodych sportowców.

– Być może to symboliczne podziękowanie, ale dbamy o naszych sportowców i o szkołę – mówi starosta Marzena Dębniak.

Wyróżnienia odebrało 6 medalistów Mistrzostw Polski w pływaniu, 3 sztafety pływackie: dwie męskie i jedna żeńska. Gratulacje otrzymali także waterpoliści.

Galeria zdjęć Ostrowiec Św. Wręczenie listów gratulacyjnych pływakom i waterpolistom KSZO Ostrowiec, a także uczniom SMS (24.02.2020) [Zdjęcia: 9]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

pływanie RK Ostrowiec Św. Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marzena Dębniak waterpolo Anna Trojanowska Jan Król Michał Klimas
other news

Podobne wiadomości

Świetny występ młodych waterpolistów KSZO Ostrowiec

Świetny występ młodych waterpolistów KSZO Ostrowiec

Kolejne medale świętokrzyskich pływaków na MP w Ostrowcu

Kolejne medale świętokrzyskich pływaków na MP w Ostrowcu

Sukces waterpolistów KSZO Ostrowiec

Sukces waterpolistów KSZO Ostrowiec

Dobry rok świętokrzyskich pływaków

Dobry rok świętokrzyskich pływaków