Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rekordzista Guinnessa zachęca do noszenia odblasków

Valerjan Romanovski, buski kolarz, wielokrotny rekordzista księgi Guinnessa włączył się w akcję zachęcającą do noszenia odblasków. Jak mówi, przemawia za tym jeden, aczkolwiek podstawowy - jego zdaniem - argument - „życie jest zbyt cenne, żeby je stracić w tak nierozsądny sposób”.

Autor: Marta Gajda

24.02.2020 10:37

image Valerjan Romanovski zachęca do noszenia odblasków Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Dodaje, że w swoich projektach duży nacisk kładzie na bezpieczeństwo. Elementy odblaskowe nosi zawsze, szczególnie podczas nocnych treningów w Polsce. Miał je również podczas wyprawy na Syberię. Valerjan Romanovski podkreślił, że nawet jeśli ruch samochodów jest niewielki, zwraca uwagę na to, aby być widocznym, a tym samym bezpiecznym.

- Dużo też jeżdżę samochodem. W nocy o zmroku nie raz napotykam osoby, które są mało widoczne - czy to jadą na rowerze czy idą poboczem. Takie osoby zauważam w ostatniej chwili i to jest niebezpieczne, dlatego jest bardzo istotne, aby mieć na sobie elementy odblaskowe, które sygnalizują z daleka, że mamy do czynienia z osobą, która jest uczestnikiem ruchu na drodze - zaznacza.

Według kolarza, akcesoria odblaskowe najlepiej założyć na te części ciała, które są ruchome, czyli na ręce oraz na nogi. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo.

- Ruch powoduje, że światło odbijane również się porusza. Wówczas uczestnik drogi jest bardziej widoczny, niżeli mając odblaski na elementach stałych - zwraca uwagę. 

Valerjan Romanovski apeluje - dbajmy o bezpieczeństwo, nośmy odblaski, a nasze bezpieczeństwo wzrośnie kilkakrotnie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Busko-Zdrój odblask RK Kazimierza Wielka Valerjan Romanovski
other news

Podobne wiadomości

Marek Juszczyk: odblaski trzeba nosić

Marek Juszczyk: odblaski trzeba nosić

Odblaski dobre także dla zwierząt

Odblaski dobre także dla zwierząt

Gospodynie wiejskie chętnie noszą odblaski

Gospodynie wiejskie chętnie noszą odblaski

Dominik Płaza - niewielki

Dominik Płaza - niewielki "odblask" może uratować życie