Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wichura nad regionem. Połamane drzewa i uszkodzone dachy

Prawie 160 razy wyjeżdżali od wczoraj strażacy w województwie świętokrzyskim w związku z silną wichurą. Ratownicy najczęściej zajmowali się połamanymi drzewami i uszkodzonymi dachami.

Autor: Robert Kałuża , Ewa Golińska , Monika Miller

23.02.2020 22:26 / Aktualizacja 24.02.2020 11:45

image 23.02.2020 Kielce. Wichura zerwała część elewacji z bloku przy ul. Chęcińskiej Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Paweł Ksel z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach informuje, że w podczas akcji nikt nie został ranny.

- Były to jednak działania niebezpieczne dla strażaków, ponieważ bardzo często prowadzone były na wysokości, przy silnie wiejącym wietrze. Łącznie w akcjach brało udział ponad 150 pojazdów i 700 strażaków - mówi.

Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach kieleckim, jędrzejowskim i buskim. W Kielcach najpoważniejsza interwencja miała miejsce wczoraj późnym wieczorem przy ulicy Chęcińskiej w Kielcach. Silny wiatr zerwał fragmenty poszycia dachowego kamienicy. Nikt nie został ranny, nie było także konieczności ewakuacji mieszkańców, ale uszkodzonych zostało 8 samochodów parkujących w pobliżu budynku.

Obecnie strażacy pracują m.in. w miejscowości Wąsosz, w gminie Fałków, gdzie zostało uszkodzonych kilka budynków.

- Jeżeli mają państwo altany lub pomieszczenia gospodarcze, radzę pójść lub podjechać tam dzisiaj i sprawdzić, czy nie zostały uszkodzone. W razie konieczności warto poinformować o tym straż pożarną, która pomoże zabezpieczyć dobytek - dodaje.

Sytuacja była tak poważna, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wystosowało wczoraj do mieszkańców regionu alert bezpieczeństwa. Wiatr stopniowo słabnie.

Galeria zdjęć Kielce. Wichura zerwała część elewacji z bloku przy ul. Chęcińskiej (23.02.2020) [Zdjęcia: 15]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Straż Pożarna Powiat Kielecki Powiat jędrzejowski powiat konecki wichura powiat włoszczowski RK Jędrzejów RK Kielce Fałków RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem