Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pucharowa potyczka Korony Handball

Piąty zespół PGNiG Superligi Młyny Stoisław Koszalin, będzie przeciwnikiem lidera grupy B I ligi Korony Handball, w ćwierćfinale Pucharu Polski piłkarek ręcznych. Mecz rozegrany zostanie w piątek w hali przy ulicy Krakowskiej w Kielcach.

Autor: Rafał Szymczyk

21.02.2020 08:19

image 18.12.2019 Kielce. Piłka ręczna kobiet. Puchar Polski. Mecz Korona Handball - Ruch Chorzów Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

– Oczywiście nie jesteśmy faworytem. Przeciwnik jest z górnej półki. To solidny zespół, posiadający na każdej pozycji równorzędne zmienniczki. Nie obawiam się o jakość, a o ilość naszych zawodniczek. Nie dysponujemy zbyt szerokim składem. Na pierwszą ligę jest wystarczający, ale tu trzeba będzie mocno pracować przez pełne 60 minut. Wyjdziemy jednak na parkiet po to, żeby wygrać – stwierdził członek zarządu Korony Handball Krzysztof Demko.

– Zobaczymy na ile nam starczy sił, umiejętności, a przede wszystkim potencjału ludzkiego. Nie będziemy mogli skorzystać z juniorek, bo mają swój turniej. Pozostaje nam do grania praktycznie tylko dziesięć dziewczyn. Przeciwnik posiada dwie równorzędne siódemki i może spokojnie rotować składem. Mimo wszystko postaramy się napsuć trochę krwi drużynie z Koszalina – powiedział trener kielczanek Paweł Tetelewski.  

W 1/8 finału Pucharu Polski „Koroneczki” wyeliminowały pierwszoligowy KS Kościerzyna, a koszalinianki MKS PR URBIS Gniezno, który również występuje na zapleczu PGNiG Superligi.

Drugą parę ćwierćfinałową tworzą Ruch II Chorzów i EKS Start Elbląg. W następnej rundzie do rywalizacji przystąpią zespoły, które uczestniczyły w rozgrywkach europejskich EHF czyli MKS Perła Lublin i Metraco Zagłębie Lubin. Drużyny te nie będą rozstawione.

Mecz Korony Handball z Młynami Stoisław Koszalin rozpocznie się w piątek o godzinie 19.15. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Korona Handball Paweł Tetelewski RK Kielce Piłka ręczna - Puchar Polski Krzysztof Demko
other news

Podobne wiadomości

"Koroneczki" zrobiły duży krok do PGNIG Superligi

„Koroneczki” w najlepszej ósemce w Polsce

„Koroneczki” w najlepszej ósemce w Polsce

Młyny Stoisław kolejnym rywalem

Młyny Stoisław kolejnym rywalem "Koroneczek" w Pucharze Polski

Historyczny awans

Historyczny awans "Koroneczek"