Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Budynki szpitala na Czarnowie będą połączone

Nowy łącznik pozwoli przemieszczać się pod dachem ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego do Świętokrzyskiego Centrum Neurologii, na Czarnowie w Kielcach. Radni z komisji budżetu sejmiku województwa pozytywnie zaopiniowali pomysł sfinansowani tej inwestycji.

Autor: Izabela Mortas

20.02.2020 16:50

image 20.02.2020. Kielce. Posiedzenie komisji budżetu sejmiku województwa Fot. / Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Łącznik umożliwi bezproblemowe przemieszczanie się pacjentów między budynkami. - Do tej pory, kiedy zaistniała taka potrzeba, trzeba było wozić osoby chore z neurologii na badania diagnostyczne do sąsiedniego budynku karetką – wyjaśniał Włodzimierz Wielgus, wicedyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Dodał, że z punktu widzenia pacjenta, to bardzo niewygodne, utrudnia funkcjonowanie całemu zespołowi medycznemu, a także wydłuża czas dotarcia na diagnostykę.

Łącznik byłby dużym udogodnieniem dla pacjentów, ale też umożliwiłby redukcję kosztów związanych z transportem pacjentów. Miesięcznie to oszczędności sięgające nawet 50 tys. zł.

Inwestycja ma być realizowana zamiast Centrum Urazowego dla Dzieci. - Ta inwestycja nie może powstać, dlatego że nie jesteśmy w stanie zapewnić obsady specjalistów, zwłaszcza chirurgów dziecięcych, których brakuje nie tylko w województwie świętokrzyskim, lecz także w całej Polsce – tłumaczył Włodzimierz Wielgus.

Podkreślał, że centrum miało być przeznaczone dla dzieci – ofiar wypadków komunikacyjnych. Teraz otrzymują pomoc w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii. – To się nie zmieni – zaznaczał Włodzimierz Wielgus.

Dyrektor zwracał też uwagę na to, ze w razie utworzenia centrum, lekarze specjaliści musieliby dyżurować w tej placówce przez całą dobę. – Na ten moment takich warunków nie jesteśmy w stanie zapewnić – mówił.

Nowy łącznik miałby być finansowany z pieniędzy, pierwotnie przeznaczonych na budowę centrum urazowego. To nieco ponad 1 mln zł. Ostateczną decyzję w tej sprawie radni podejmą na najbliższej sesji, w poniedziałek 24 lutego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony SOR Świętokrzyskie Centrum Pediatrii RK Kielce Włodzimierz Wielgus Świętokrzyskie Centrum Neurologii
other news

Podobne wiadomości

Potężne wsparcie dla szpitala na kieleckim Czarnowie

Potężne wsparcie dla szpitala na kieleckim Czarnowie

Szpital na „Czarnowie

Szpital na „Czarnowie" poszukuje lekarzy

Remont nefrologii na Czarnowie. Będzie m.in. nowa klimatyzacja

Remont nefrologii na Czarnowie. Będzie m.in. nowa klimatyzacja

Bartosz Stemplewski oficjalnie dyrektorem szpitala na Czarnowie

Bartosz Stemplewski oficjalnie dyrektorem szpitala na Czarnowie