Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Drzewo życia" w „Ziemowicie"

W Ośrodku Kultury "Ziemowit" w Kielcach można oglądać nową wystawę zatytułowaną "Drzewo życia". Jest to ekspozycja, na którą składają się 24 obrazy poplenerowe stworzone podczas spotkania artystycznego w 2018 roku na terenie gminy Stąporków.

Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz

20.02.2020 06:29 / Aktualizacja 21.02.2020 07:27

image 20.02.2020. Kielce. Wernisaż wystawy poplenerowej pt."Drzewo życia" w Ośrodku Kultury "Ziemowit" Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Z racji, iż wówczas obrodziły jabłka, to właśnie one były w centrum zainteresowania plastyków. I to właśnie jabłko zostało przedstawione przez uczestników pleneru dosłownie, symbolicznie, ale i było źródłem twórczych inspiracji. Na wystawie znajdują się prace opisujące nie tylko piękny sad jabłkowy, w którym obrodziły jabłonie. 

Artyści penetrowali też stąporkowski świat, a tam spotkali dzieci, koty, a nawet kaczki i to wszystko także plastycznie opisali. Na wystawie swe prace prezentuje 12 uczestników plastycznego spotkania: Maja Bachowska, Katarzyna Chrzanowska, Ewelina Jaślan - Klisik, Anna Karlikowska, Agnieszka Kloczkowska, Eliza Kloczkowska, Alicja Kufel, Emilia Penkala, Agata Solarz - Rybicka, Lidia Stanek, Katarzyna Świercz - Jarząbek, Anna Wojnowska - Orzeł. Są to plastycy profesjonaliści oraz amatorzy, którzy przyjechali z różnych stron Polski m.in: Stąporkowa, Kielc, Starachowic, Opoczna, Końskich, czy Pińczowa.

Jak powiedziała organizatorka pleneru i komisarz wystawy Agnieszka Kloczkowska spotkania te gromadzą znajomych sobie ludzi, którzy na plenery przyjeżdżają ze swoimi przyjaciółmi plastykami i w ten sposób grono uczestników powiększa się, a to pomaga wymianie doświadczeń. Można się wiele nauczyć. 

Podczas wernisażu, jak zwykle, odbył się mini koncert pt."Słynne tanga i walce", w którym wystąpili: Alina Pełka - fortepian, Lidia Chmielewska - altówka i Mariusz Połomka - skrzypce. 

Wystawę pt. "Drzewo życia" można oglądać do 8. marca w Ośrodku Kultury "Ziemowit" w Kielcach.

Galeria zdjęć Kielce. Wernisaż wystawy poplenerowej pt.„Drzewo życia" w Ośrodku Kultury „Ziemowit" (20.02.2020) [Zdjęcia: 26]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wystawa wernisaż RK Kielce Ośrodek Kultury Ziemowit
other news

Podobne wiadomości

Wystawa „Strach” zachwyciła Rafała Olbińskiego

Wystawa „Strach” zachwyciła Rafała Olbińskiego

Tacy byliśmy. Wystawa fotografii w Starachowicach

Tacy byliśmy. Wystawa fotografii w Starachowicach

Kolej w skali mikro. Wyjątkowa wystawa w Sędziszowie

Kolej w skali mikro. Wyjątkowa wystawa w Sędziszowie

Patriotyczna wystawa w sandomierskim BWA

Patriotyczna wystawa w sandomierskim BWA