Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Przewozy pacjentów na razie po staremu

Nie rozstrzygnięto konkursu na świadczenie usług transportu medycznego pomiędzy szpitalami w naszym regionie. Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, konkurs co prawda wygrało Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, ale do funduszu wpłynęły odwołania od wyników tego postępowania.

Autor: Iwona Murawska

19.02.2020 14:45

image   Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

- Do tej pory funkcjonował system, według którego pacjent który przebywał w szpitalu i musiał np. kontynuować leczenie, czy konsultacje w innej lecznicy, był przewożony przez szpital, w którym dotychczas przebywał – wyjaśnia Beata Szczepanek.  

Według nowych przepisów, za transport pacjentów karetkami pomiędzy szpitalami odpowiadają już nie poszczególne lecznice, a NFZ. Dlatego instytucja ogłosiła konkurs na te świadczenia. Beata Szczepanek informuje, że w związku z odwołaniami od wyników konkursu wyłonienie nowego przewoźnika odsunęło się w czasie o przynajmniej kilka tygodni.

- Pacjent tego nie odczuje. Ponieważ jednak to Narodowy Fundusz Zdrowia ma wyłonić placówkę, która będzie chorych transportowała, taki konkurs ogłosiliśmy. Zwyciężyło Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, ale oferent, który przegrał miał prawo złożyć odwołanie i takie do nas wpłynęło – dodała Beata Szczepanek.

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu szpitale we własnym zakresie będą musiały zapewnić transport swoich pacjentów do innych lecznic. W tym roku na ten cel Narodowy Fundusz Zdrowia zaplanował prawie 4 mln zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ RK Kielce Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego Beata Szczepanek transport chorych
other news

Podobne wiadomości

Chorzy z nadzieją na ulgę. Dzięki badaniom w Końskich

Chorzy z nadzieją na ulgę. Dzięki badaniom w Końskich

Małgorzata Kiebzak: ciężko chorzy zostaną szybciej przyjęci

Małgorzata Kiebzak: ciężko chorzy zostaną szybciej przyjęci

Chorzy szybciej wrócą na rynek pracy

Chorzy szybciej wrócą na rynek pracy

Chorzy onkologicznie potrzebują przede wszystkim wsparcia bliskich

Chorzy onkologicznie potrzebują przede wszystkim wsparcia bliskich