Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Czyste Powietrze” strzałem w „dziesiątkę”. Będą inne programy [OGLĄDAJ]

Województwo świętokrzyskie jest krajowym liderem w realizacji rządowego programu „Czyste Powietrze”. Dotychczas umowy podpisało 5 tys. osób i instytucji.

Autor: Robert Szumielewicz , Marek Orkisz

18.02.2020 08:31

image 18.02.2020. Kielce. Na zdjęciu: Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Jak informuje Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach tak duże zainteresowanie to m.in. skutek intensywnej kampanii na ten temat i bezpośrednich spotkań pracowników funduszu z mieszkańcami regionu. Celem rządowych dotacji jest wymiana starych urządzeń grzewczych i przez to poprawa jakości powietrza.

Jak powiedział gość Radia Kielce program przewiduje dofinansowania i kredytowanie wielu przedsięwzięć. To m.in termomodernizacja domów, ale także budowa instalacji fotowoltaicznych.  Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 53 tys. złotych i jest zależna od dochodów.

Jak dodał dyrektor, 20 lutego fundusz uruchomia nowe programy, dzięki którym można zrealizować około 100 zadań. Aby mieszkańcy mogli skorzystać ze 123 mln zł maksymalnie uproszczono wnioski, które można składać drogą internetową. Na stronach funduszu będą także dostępne wszystkie informacje na ten temat.         

Dyrektor zachęca także do prowadzenia inwestycji termomodernizacyjnych, ponieważ wydatki można odpisać przy rozliczeniu podatkowym. Z nowych programów i bardzo atrakcyjnych linii kredytowych będą mogły skorzystać nie tylko indywidualne osoby, ale także przedsiębiorcy, samorządy i różnego rodzaju instytucje.    

Wnioski w ramach programów pożyczkowych można składać od 20 lutego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej program „Czyste powietrze”
other news

Podobne wiadomości

Olbrzymie zainteresowanie programem „Czyste powietrze”

Olbrzymie zainteresowanie programem „Czyste powietrze”

Świętokrzyskie liderem programu „Czyste powietrze”

Świętokrzyskie liderem programu „Czyste powietrze”

Fundusz bije rekordy, Czyste Powietrze przoduje

Fundusz bije rekordy, Czyste Powietrze przoduje

Walka o czyste powietrze trwa

Walka o czyste powietrze trwa