Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sandomierz pełny słońca dla zakochanych

Kiermasz walentynkowy odbywa się na sandomierskiej Starówce. Przyjechało ponad 50 wystawców z różnych stron Polski. W asortymencie dominują rękodzieło, artykuły spożywcze, biżuteria, słodycze i mnóstwo drobiazgów, które można wykorzystać na prezenty.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

16.02.2020 13:51

image 16.02.2020. Sandomierz. Kiermasz walentynkowy Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce
Komentarze

Zgodnie z tematyką jarmarku jest wiele elementów nawiązujących do święta zakochanych np. poduszki w kształcie serca, lizaki czy naszyjniki.

Jan Paczkowski z miejscowości Łaś pokonał około 300 kilometrów, aby przyjechać do Sandomierza na walentynkowy kiermasz. Przywiózł własne wyroby z drewna, głównie z jałowca. Na tabliczkach i sercach zapisuje znane i mniej znane przysłowia, sentencje, złote myśli. Powodzeniem cieszą się m.in. fragmenty drewnianego, niemalowanego płotu polecane do odpukiwania dla wszystkich, którzy chcą odegnać pecha.

Mieszkańcy i turyści chętnie spacerują pomiędzy straganami. Tym bardziej, że dopisuje pogoda. Maryla i Gabriel wraz z synami spędzili w Sandomierzu cały walentynkowy weekend. Przyjechali z Warszawy. Powiedzieli, że Sandomierz to miasto w którym można się zakochać i do którego warto wracać.

Kiermaszowi towarzyszy kilka wydarzeń. Odbyła się gra miejska, podczas której można było zapoznać się z ciekawymi historiami miłosnymi związanymi z Sandomierzem. Było bicie rekordu w śpiewaniu piosenki Skaldów „Ktoś mnie pokochał”.

O godzinie 17 Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej zaprasza na spacer z pochodniami pod hasłem „Zakochaj się w Sandomierzu”. Jarmark potrwa do godziny 18.

16.02.2020. Sandomierz. Kiermasz walentynkowy(Zdjęcia: [10])

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Walentynki RK Sandomierz
icon-comment

Skomentuj ten wpis