Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kielce mają być bardziej zielone

Miasto Kielce przygotowuje się do wiosennych nasadzeń. Jak mówi Aleksandra Woźniak-Czaplarska, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska w ratuszu, tegoroczne prace będą przede wszystkim kontynuacją inwestycji rozpoczętych w zeszłym roku i latach ubiegłych.

Autor: Kamil Król

16.02.2020 12:51

image Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

- Na ulicy Warszawskiej w dalszym ciągu będą sadzone krzewy i trawy ozdobne. Krzewy pojawią się również na Placu Artystów. Tam zostały już posadzone drzewa. Pojawi się również ponad 200 róż - zapowiada Aleksandra Woźniak-Czaplarska.

Jak dodaje, jeśli tylko pogoda pozwoli, prace przy nasadzeniach będą kontynuowane również przy ulicy Grunwaldzkiej. Jesienią w zeszłym roku zostały już tam posadzone rośliny, więc rondo będzie bardzo atrakcyjnie wyglądało. Ponadto w parku nad zalewem pojawi się około 60 drzew, a nasadzenia będziemy również robić w mini ogrodzie botanicznym przy Zespole Szkół Zawodowych przy ulicy Zgody.

W tym roku zostaną również posadzone drzewa, jako rekompensata za pierwszy etap wycinki pod budowę laboratoriów Głównego Urzędu Miar i siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia. Z kolei na kieleckim Rynku jak co roku stanie salon miejski. Meble nie będą wymieniane, a jedynie oczyszczone. W planach jest również wymiana donic w centrum miasta.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce zieleń miejska nasadzenia drzew
icon-comment

Skomentuj ten wpis