Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

45. Buskie Spotkania z Folklorem

25 LIP 11:00

45. Buskie Spotkania z Folklorem

location Kielce, Wojewódzki Dom Kultury

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na 45. edycję Buskich Spotkań z Folklorem. Finałowy konkurs laureatów odbędzie się 8 sierpnia przed budynkiem WDK w Kielcach. Poprzedzą go zmagania zespołów w konkursach rejonowych.

Buskie Spotkania z Folklorem to jeden z najstarszych, najbardziej prestiżowych konkursów dla wykonawców muzyki ludowej w Polsce. Mają bogatą historię i niepodważalną markę. W konkursowe szranki stają kapele ludowe, soliści i śpiewacy, zespoły śpiewacze i taneczne. Na najlepszych czekają dwie nagrody główne: Grand Prix imienia Piotra Gana oraz Nagroda imienia Heleny Szelestowej.

Buski finał odbędzie się tradycyjnie w muszli koncertowej w parku zdrojowym. To dwudniowa impreza weekendowa (24 i 25 lipca), która rozpocznie się o godzinie 11.

Ocenie jury podlegają przede wszystkim: poziom artystyczny, dobór repertuaru i zgodność z regionem, a także użycie gwary.

Zwycięzców 45. Buskich Spotkań z Folklorem, poznamy 8 sierpnia. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone na koncercie laureatów, który odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach o godzinie 11.

fot. pik.kielce.pl