Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Muzyczna Kuźnia 2021 ONLINE

13 STY 0:00

Muzyczna Kuźnia 2021 ONLINE

location Internet, -

Dom Kultury „Białogon” zaprasza serdecznie podczas kwarantanny feryjnej na niezwykłą i wyjątkową edycję warsztatów muzycznych – „Muzyczna Kuźnia 2021 ONLINE”.

„Muzyczna Kuźnia” to zazwyczaj pięciodniowe warsztaty muzyczne. Założeniem niniejszego przedsięwzięcia jest edukacja muzyczna dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu gry na gitarze elektrycznej, gitarze basowej, perkusji i wokalu. Przy realizacji projektu wykładowcami prowadzącymi zajęcia są wykwalifikowani świętokrzyscy muzycy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych adeptów sztuki gitarowej i gry perkusyjnej a także wyzwaniom współczesnych trendów w edukacji muzycznej, grono instruktorów-wykładowców poszerzane jest o gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

W tym roku całe przedsięwzięcie przenoszone zostaje do sieci. Dzięki specjalnie przygotowanej platformie internetowej każdy uczestnik może założyć własne konto, wybrać dla siebie dany warsztat instrumentalny i na żywo, zgodnie z harmonogramem, doskonalić się w wybranej ścieżce muzycznej. Warsztaty nadajemy ze zbudowanego na tę okazję studia telewizyjnego mieszczącego się w Domu Kultury „Białogon”. Ze względu na specyfikę onlinowych wydarzeń tegoroczne Kuźnia będzie trwała aż 7 dni!

Program "Muzycznej Kuźni 2021 ONLINE" składa się z 2 modułów

 1. Największy Zespół Rockowy - rozgrzewka
  Niniejsze warsztaty to przygotowanie do letniej edycji NZR, czyli spotkania na żywo jak największej ilości muzyków i wspólnego wykonania na płycie Rynku w Kielcach polskich hitów muzycznych. Do tej pory udało się wspólnie zagrać piosenki:
  "Teksański" zespołu Hey, "Nadzieja" zespołu IRA, "Kocham wolność" zespołu Chłopcy z Placu Broni, "Wehikuł czasu" zespołu Dżem i rok temu "Chcemy być sobą" zespołu Perfect.
  W roku 2021 szykujemy utwór "Szklana pogoda" zespołu Lombard i m.in. tej piosence będą poświęcone 2 pierwsze dni warsztatów.
  Wykładowcami będą świętokrzyscy muzycy: Katarzyna Lisowska, Rafał i Krzysztof Pitula, Dariusz Jurkowski

  Podsumowaniem tej części warsztatowej będzie koncert online "Największy Zespół Rockowy" -  dostępny dla wszystkich
 2. Master Class - Klasa Mistrzów

    Od 11 do 15 stycznia gościć będziemy gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które każdego dnia będą prowadzić online zajęcia ze studia w Domu Kultury "BIAŁOGON"
 11 stycznia - Jacek Królik, gitara elektryczna, ojciec chrzestny warsztatów, przyjaciel Muzycznej Kuźni i jej dobry duch.
12 stycznia - Leszek Biolik, basista i producent muzyczny; grał m.in. w zespołach "Republika" i "Wilki"
13 stycznia - Paweł Dobrowolski, perkusista na stałe współpracujący z zespołem Anny Marii Jopek; występuje z wieloma artystami Jazzowymi
14 stycznia - Jacek Krzaklewski, gitara elektryczna; gitarzysta Perfectu.

15 stycznia - Aleksandra Królik, wokalistka - artystka estradowa zarówno jako solistka w autorskich projektach  oraz zespołach m.in Past, Brathanki,  Orange, Kaktus, Mollstreet ,Thea;  wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i Krakowskiej Szkoły Jazzu. 


Zapisów na warsztaty można dokonywać do dnia rozpoczęcia zajęć w danej grupie instrumentalnej na platformie:
www.online.muzycznakuznia.pl

 

Informacje podstawowe można znaleźć na stronie
www.muzycznakuznia.pl