Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Spektakl „My się mamy nie słuchamy”

16 WRZ 9:00

Spektakl „My się mamy nie słuchamy”

location Kielce, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”

„Mrówki są fascynujące! Pracowite i świetnie zorganizowane. Ludzie mogliby się od nich wiele nauczyć. Mrówka nigdy nie jest samolubna. Na pierwszym miejscu stawia zawsze dobro całej społeczności, która dzięki wzajemnej współpracy tworzy jeden, sprawnie funkcjonujący organizm.” Czy aby na pewno? A co jeśli któraś z mrówek zechce wziąć los w swoje ręce?

W spektaklu „My się mamy nie słuchamy” poznajemy Mrówę, który w przeciwieństwie do swoich braci i sióstr ma dość mrówczej pracy i gromadnego życia w mrowisku. Jak na buntownika przystało Mrówa nie zamierza już dłużej znosić ani swoich bliskich, ani tym bardziej ciągłych obowiązków. Dość znoszenia patyczków, igiełek, liści, dość ciągłych nakazów mamy! Nawet jeśli bliscy będą za nim rozpaczliwie tęsknić - przecież wcześniej nikt go nie zauważał! Mrówa opuszcza swój gwarny dom i postanawia poszukać szczęścia samotnie. Pytanie tylko, czy uda mu się je znaleźć…

Sztuka „My się mamy nie słuchamy” to opowieść o buncie, odwadze i nauce na błędach, a także o tym, że każdy ma potrzebę bycia zauważonym, bo przecież każdy z nas jest ważny. 
Spektakl wyreżyserował Ireneusz Maciejewski, za lalki i scenografię odpowiada jeden z najciekawszych polskich ilustratorów Robert Romanowicz, a za muzykę- Łukasz Pospieszalski. 

Spektakl aktorski i lalkowy.
Czas trwania - 50 min. (bez przerwy)

Premiera - 27 maja 2017

fot. Bartek Warzecha