Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rozmowa Dnia

26.09.2016 / Krzysztof Lipiec

Większa liczba funkcjonariuszy i powrót posterunków policji do tych miejscowości, gdzie zostały kilka lat temu zlikwidowane z pewnością zwiększy bezpieczeństwo ich mieszkańców - przyznał na naszej antenie świętokrzyski poseł PiS Krzysztof Lipiec.

Autor: Bartłomiej Zapała

Data publikacji: 26.09.2016 08:51

Komentarze

Jak już informowaliśmy, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak otworzy dziś posterunek Policji w Chmielniku. Funkcjonariusze nie mieli tam siedziby od 2010 roku. Na interwencje reagowali dojeżdżając z komisariatu w oddalonej o prawie 20 kilometrów Morawicy. Będzie można od teraz na bieżąco informować stróżów prawa o wszystkich nurtujących sprawach, ich obecność spowoduje spadek przestępstw - mówi poseł Lipiec. 

Gość Radia Kielce przypomniał, że z mapy województwa usunięto kilka lat temu wszystkie 38 posterunków policji i zabrano funkcjonariuszy. To powodowało, że wiele informacji o tym, co złego dzieje na danym terenie nie docierała tam, gdzie powinna. Krzysztof Lipiec dodał, że w następnym roku budżetowym zostanie przywrócony program modernizacyjny służb mundurowych poprawiający stan bezpieczeństwa Polaków.

Podczas uroczystości w Chmielniku, minister Mariusz Błaszczak oprócz otwarcia komisariatu policji wręczy medal Młodemu Bohaterowi, który uratował życie sąsiada. Nagroda jest przekazywana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Imię i nazwisko bohatera poznamy podczas uroczystości.  

Mariusz Błaszczak odwiedzi również Świętokrzyskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Tam podpisze dokument określający szybsze przekazywanie zgłoszeń alarmowych z Centrum do Policji i Państwowej Straży Pożarnej.  Natomiast po godzinie 14.00 minister Błaszczak będzie gościem Radia Kielce.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Lipiec

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Rozmowa Dnia
icon-comment

Skomentuj ten wpis