Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Świętokrzyskie na Fali - 25 Lat Wolności! (aud. archiwalna)

Świętokrzyskie na fali - Masłów (21 lipca 2014)

Czy jest choć jeden młody człowiek, który zetknął się z twórczością pisarza, pochodzącego z podkieleckich Domaszowic?

Autor: Ewa Okońska

Data publikacji: 20.07.2014 17:00

Komentarze

W poniedziałkowym programie „Świętokrzyskie na fali – 25 lat wolności” pójdziemy śladami Walerego Przyborowskiego, pisarza i historyka, uważanego powszechnie za twórcę powieści historycznej dla młodzieży, dziś nieco zapomnianego.

Nasz wóz satelitarny stanie w sąsiadującym z Domaszowicami Masłowie, a postać pisarza przybliżą Państwu: Elżbieta Stec, przewodnik Świętokrzyski, profesor Lidia Michalska – Bracha, historyk z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Mirosława Grabka, polonistka z miejscowej szkoły. Gośćmi Ewy Okońskiej w Masłowie będą również: Iwona Furmańczyk, Ilona Niebudek, Ryszard Pazera i Tomasz Lato.   


Walery Przyborowski – pisarz zapomniany – rozmowa z Elżbietą Stec, przewodnikiem świętokrzyskimGmina Masłów miejscem pisarzy – rozmowa z wójtem Ryszardem PazerąProfesor Lidia Michalska-Bracha z UJK w Kielcach opowiadała o związkach Walerego Przyborowskiego z powstaniem styczniowymCo słychać na zachodzie, czyli kielczanie …

Ma 28 lat, jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Jest cenionym operatorem obrazu, współautorem magazynów "Reporterzy", między innymi z Danii, Hiszpanii, Słowacji oraz Ukrainy. Przez kilka lat był operatorem kamery w TVN. Dwa lata temu zdecydował się na wyjazd do Austrii. Rozpoczął pracę w Wiedniu w swoim zawodzie. Ma żonę polkę i dwójkę dzieci. Z Jerzym Karpińskim rozmawiał wykorzystując połączenie internetowe za pomocą Skype'a Paweł Solarz.

Gość Ewy Okońskiej Paweł Stępień opowiadał dlaczego chce zamieszkać w DomaszowicachKolejnym gościem Ewy Okońskiej był Tadeusz...PrzyborowskiMirosława Grabka, polonistka z miejscowej szkoły chwaliła naszych słuchaczy za inwencję twórczą w pisaniu sentencji na ogniwach wolności"Marzenia o wolności naszej, prywatnej wolności nie zawsze są wolnością innych" - Tomasz Lato, radny powiatu kieleckiego

Galeria zdjęć Świętokrzyskie na Fali. 25 lat Wolności (Masłów 21 lipca 2014) [Zdjęcia: 12]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Masłów Świętokrzyskie na Fali wakacje
icon-comment

Skomentuj ten wpis