Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rozmowa Dnia

15.10.2013 / Artur Pluta

Proponowane przez posłów zmiany w przepisach ruchu drogowego wprowadzające większą ochronę pieszych, są krokiem w dobrym kierunku ponieważ są oni najbardziej narażeni i ponoszą największe obrażenia w wypadkach - uważa Artur Pluta instruktor szkoły jazdy. Parlamentarzyści chcą wprowadzić przepis, aby kierowcy byli zobowiązani ustąpić pierwszeństwo w sytuacji, gdy pieszy zbliża się do przejścia przez jezdnię. Obecne przepisy nakazują zatrzymać samochód, gdy wkracza on na przejście.

Autor: Robert Felczak , Marek Orkisz

Data publikacji: 15.10.2013 08:58

Komentarze

 Jak dodał gość porannej "Rozmowy Dnia " Radia Kielce - codziennie dochodzi do wypadków w których osoby przekraczające jezdnię ulegają obrażeniom albo tracą życie. Nakazanie kierowcom ustąpienia pierwszeństwa w sytuacji, gdy pieszy zbliża się do  pasów,  daje więcej czasu na reakcję kierowcy i zatrzymanie pojazdu.

Artur Pluta nie obawia się, by takie przepisy, spowodowały większe korki na ulicach. Zatrzymanie samochodu na 10 czy 15 sekund nie spowoduje, że przepustowość ulicy gwałtownie spadnie. Natomiast tego typu rozwiązanie na pewno poprawi bezpieczeństwo pieszych. Nowe przepisy mogłyby wejść w 2015 roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rozmowa Dnia
icon-comment

Skomentuj ten wpis