Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rozmowa Dnia

09.10.2013 / Wojciech Lubawski

Idea budżetu obywatelskiego będzie w Kielcach kontynuowana ze względu na ogromne zainteresowanie ze strony mieszkańców - powiedział na naszej antenie prezydent Wojciech Lubawski. Jak podkreślił, wszystkie zaproponowane przez Kielczan projekty były interesujące, wygrały jednak te, których realizacji domagała się największa liczba osób biorących udział w głosowaniu.

Autor: Robert Szumielewicz , Katarzyna Podraza

Data publikacji: 09.10.2013 08:52

Komentarze

Prezydent Lubawski mówi, że najwięcej problemów sprawi pomysł dotyczący rozbudowy infrastruktury rowerowo – pieszej i połączenia w jedną sieć, ścieżek rowerowych na terenie miasta. Chodzi np. o uzyskanie prawa do gruntów, przez które miałaby przebiegać taka trasa.

Jak już informowaliśmy, z pieniędzy pochodzących z budżetu obywatelskiego, w przyszłym roku rozpocznie się także budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 imienia  Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących  nr 8 na Białogonie.  

Na realizację tych inwestycji przeznaczonych zostanie nie 3 miliony złotych jak wcześniej zakładano, ale  ponad 5 milionów złotych. Mieszkańcy Kielc oddali ponad 37 tysięcy głosów na 67 projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Pełna lista z wynikami głosowania znajduje się na stronie internetowej kieleckiego ratusza.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

prezydent Kielc budżet obywatelski Rozmowa Dnia
icon-comment

Skomentuj ten wpis