Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rozmowa Dnia

21.08.2013 / Beata Szczepanek

Nawet 2 lata trzeba czekać na wizytę u lekarzy specjalistów w Kielcach, poinformowała na naszej antenie, Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Autor: Katarzyna Podraza , Iwona Murawska

Data publikacji: 21.08.2013 08:51

Komentarze

Najgorsza sytuacja dotyczy planowanych wizyt u ortodonty, ortopedy zwłaszcza dziecięcego, gastroenterologa, czy endokrynologa. Ponadto, niektóre świętokrzyskie przychodnie wyczerpały już kontrakty i nie ma już zapisów do specjalistów na ten rok.  Zdaniem gościa Radia Kielce, problem braku dostępności do medyków wynika przede wszystkim ze złej organizacji pracy w poszczególnych przychodniach. Kolejki wydłużają też sami pacjenci, zapisując się równocześnie do kilku lekarzy tej samej specjalizacji.

W tym roku Narodowy Fundusz Zdrowia na ambulatoryjną opiekę zdrowotną przeznaczył ponad 140. milionów złotych, o 16 milionów więcej niż w roku ubiegłym.

Beata Szczepanek dodała, że według wstępnych zapowiedzi w przyszłym roku nie zmieni się sieć placówek medycznych w regionie i budżet NFZ przeznaczony na specjalistykę. Zmianie ulegnie jednak system finansowania poszczególnych placówek medycznych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Rozmowa Dnia
icon-comment

Skomentuj ten wpis