Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

nasze audycje

Stoki narciarskie 2017 (aud. archiwalna)

Prowadzący:

  • Stanisław Blinstrub

Bałtów Konary Bodzentyn Krajno Niestachów Kielce Telegraf Kielce Stadion Tumlin

 

 

Zestawienie ośrodków narciarskich

Długość tras

Najdłuższa trasa zjazdowa jest w Krajnie wynosi 850 m. Kolejne następne najdłuższe trasy są w Konarach (750 m) i Bałtowie (700 m).

Najwięcej tras zjazdowych mamy w Bałtowie, gdzie przygotowano w sumie 2400 metrów dla narciarzy i snowboardzistów.

Stopień trudności tras

Większość tras w regionie to trasy łatwe lub średnio trudne. Najtrudniejszy stok jest na kieleckim Telegrafie. Stok krótki, ale z stromy.

Rodzaj wyciągu

W regionie przeważają wyciągi talerzykowe i orczykowe. Największą przepustowość, czyli liczbę wwożonych narciarzy na godzinę ma Krajno. W ciągu godziny na górę może wjechać nawet 1400 narciarzy.

W regionie mamy też dwie kolejki krzesełkowe. W Bałtowie i Kielcach na Telegrafie w ciągu godziny może wjechać na górę 2400 narciarzy. 

Cena biletu

Pojedyncze bilety zjazdów dostępne są w każdym ośrodku. Ceny są różne.

2 złote zapłacimy w dzień powszedni za przejazd na stokach w Bodzentynie i Konarach. Na kieleckim stadionie jeden przejazd kosztuje 2,5 zł. W pozostałych ośrodkach przejazdy kosztują 3 zł.

W weekend najtańszy jeden przejazd jest na Stadionie w Kielcach 2,50 zł.

Karnety

Ośrodki narciarskie różnie podchodzą do karnetów za przejazdy. Wprowadzone są karnety czasowe, czyli w określonych godzinach możemy korzystać z wyciągów, godzinowe na określony czas lub możemy wykupić określoną liczbę przejazdów. Ceny kształtują się różnie

2 godziny jazdy może kosztować nas od 30 złotych do 50. Zależne jest to od rodzaju wyciągu (najdrożej Telegraf i Bałtów) oraz od tego czy decydujemy się spędzić czas na nartach w dzień weekendowy lub święto.

Godziny otwarcia

Wyciągi otwarte są w różnych godzinach. Wszystkie w dni powszednie zaczynają pracę o 10. Ale zakończenie pracy już nie jest takie samo. Najdłużej, bo do 22 pojeździmy w dzień powszedni w Tumlinie, na kieleckich Telegrafie i Stadionie i Bodzentynie. Najkrócej wyciągi są czynne w ciągu tygodnia w Bałtowie (20.00), Niestachowie (20.30) oraz w Konarach i Krajnie (21.00).

W weekendy część ośrodków zaczyna prace o 9 (Konary, Bałtów, Bodzentyn).

Warto też sprawdzać informacje na stronach internetowych, bo część ośrodków organizuje nocne zjeżdżanie nawet do północy.

Parking

Wszystkie ośrodki oferują parkingi przy stokach. Ale w części z nich przy dużym obłożeniu stoku ma problem z zaparkowaniem dużej liczby samochodów.

Wypożyczalnia sprzętu i szkółki narciarskie

Działają przy każdym ośrodku narciarskim.

Bufet

Wszędzie skorzystamy z ciepłego napoju (kawa i herbata). Jest też możliwość zjedzenia dobrego posiłku.

archiwum-icon

Archiwum audycji