Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Spektakl "W butach. Kot w butach"

03 GRU 9:00

Spektakl

location Kielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"

Jak z biedaka zrobić bogacza? Jak bez magicznej mocy pokonać okrutnego Czarnoksiężnika? Albo bez majątku, szlachetnego urodzenia i władzy zdobyć serce królewny?

O tym właśnie opowiada bajka o niezwykle sprytnym i przedsiębiorczym Kocie… w butach, którego w spadku po ojcu młynarzu otrzymał najmłodszy z trzech braci – Jaś.

Młynarczyk miał dobre serce, ale był niezaradny, dlatego Kot postanowił swemu panu, i sobie przy okazji, trochę w życiu dopomóc. Wymyślił dość karkołomny plan uczynienia Jasia w krótkim czasie zamożnym i szczęśliwym. I zrealizował go! Dzięki sprytowi, inteligencji, urokowi osobistemu i… kłamstwom niestety!

Ten „czarujący łobuz” nie jest więc, co prawda, najlepszym przykładem do naśladowania, ale pokazuje, że odwaga, bystry umysł i wiara w siebie mogą zdziałać więcej, niż siła, bogactwo i władza.

Opowiedziana wierszem, dowcipna historia Kota w butach zrealizowana została w bardzo efektownym stylu Adventure – wielkiej przygody. Jest to więc spektakl dla całych rodzin, na którym będą się świetnie bawić i dzieci, i dorośli.

Spektakl aktorski.
Czas trwania - 1 godz. 5 min. (bez przerwy)

Premiera – 5 marca 2016