Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Na Każdą Pogodę

Na Każdą Pogodę - 24.10.2019: październik w ogrodzie

Oprócz jesiennych porządków w ogrodzie i na działce w październiku możemy zrobić również nowe nasadzenia drzew i krzewów. W tym czasie kupimy też tańsze sadzonki z tzw. odkrytym korzeniem – informuje Lilia Kowalewska z Agrocentrum w Kielcach.

Autor: Renata Morąg

Data publikacji: 23.10.2019 13:16

Komentarze

To dobry moment na zasadzenie cebul roślin kwitnących na wiosnę, najlepiej w plastikowych koszyczkach, by ochronić przed nornicami – dodaje gość programu „Na każdą pogodę”.

W październiku warto sadzić i przesadzać rośliny wieloletnie, by zdążyły ukorzenić się przed zimą. Należy je wykopać z jak największa bryłą ziemi, by nie uszkodzić korzeni. „To także ostatni moment na przedzimowe przycięcie róż i niektórych krzewów owocowych, choć ja wychodzę z założenia, że cięcie najlepiej robić na wiosnę” – uważa  Lilia Kowalewska. Można przyciąć pędy zaatakowane przez choroby, złamane i suche tak, by nie uszkodzić żywej tkanki.

Wielu ogrodników jest zdania, że jesień jest lepszym czasem na sadzenie niż wiosna. Sadzone wówczas rośliny, jeśli nie zaskoczy ich przedwczesna fala mrozów, lepiej rosną. Nowo posadzone rośliny należy zabezpieczyć na zimę agrowłókniną, korą, czy stroiszem.

Część pierwsza:Część druga:

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Na Każdą Pogodę Czas na zdrowie
icon-comment

Skomentuj ten wpis