Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Spektakl "Kopciuszek"

09 PAź 9:00

Spektakl

„Kopciuszek” to jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni, przedstawiana w wielu wersjach na całym świecie.

To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. Ale również o cudowności i niezwykłości świata, który w naszej realizacji jest cały zaczarowany. Oprócz Wróżki występuje w niej bowiem gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnymi językami przedmioty, a wszystko to za sprawą magii teatru lalek.

Aby najmłodszym przybliżyć postać Kopciuszka, a starszym urozmaicić znaną fabułę, akcja przeniesiona została w czasy współczesne i stąd również pomysł na oryginalną inscenizację.

Konwencją spektaklu są lalki typu muppety, takie jakie można zobaczyć w filmach i programach Jima Hensona. Taka formuła daje możliwość ukazania z dystansem i humorem natury ludzkiej, wyrazistego zarysowania postaci oraz brawurowego rozegrania wszystkich wątków. Przedstawienie zrealizowane zostało również w planie aktorskim, z elementami interakcji z widzem.

Spektakl w kolorowej scenografii, oparty na animacji, gagach, piosenkach i kompozycji muzyki funky oraz jazzu jest doskonałą propozycją dla widzów od 4 do 100 lat.

Spektakl aktorski i lalkowy.
Czas trwania - 1 godz. 15 min. (z 1 przerwą - 15 min.)

Komentarze

icon-comment

Skomentuj ten wpis