Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Festiwal Sportów Plażowych w Kielcach

17 SIE do 01 WRZ

Festiwal Sportów Plażowych w Kielcach

Ponad dwa tygodnie sportowego święta na piasku od 17 sierpnia na Rynku w Kielcach. Kibicom na Festiwalu Sportów Plażowych zaprezentują się najlepsi zawodnicy z Polski – w siatkówkę, piłkę ręczną i nożną w plażowych odsłonach.

Festiwal Sportów Plażowych – Kielce 2019 odbędzie się od 17 sierpnia do 1 września 2019 r. na Rynku w Kielcach. Przez trzy weekendy mieszkańcy Kielc będą mogli oglądać, na specjalnej arenie sportowej z trybunami na ponad 300 osób, pięć turniejów ogólnopolskich w: beach soccer mężczyzn, siatkówkę plażową kobiet i mężczyzn oraz piłkę ręczną plażową kobiet i mężczyzn.

- Po spektakularnym Międzynarodowym Festiwalu Sporów Plażowych w Krakowie – głęboko wierzę, że mieszkańcy Kielc z dużym entuzjazmem przyjmą drużyny u siebie. Zapowiadają się ciepłe, słoneczne i pełne emocji dni sportowe na Rynku w Kielcach. Zapraszamy wszystkich! Będzie możliwość skorzystania z areny. Boiska zostaną udostępnione bezpłatnie dla mieszkańców, zapraszam do rezerwacji - zapowiada Piotr Głogowski, organizator Festiwalu.

Jedyne takie wydarzenie w Polsce – w samym centrum Kielc powstanie ogromna arena sportowa, na której zostaną rozsypane tony najlepszej jakości unikatowego kwarcowego piasku.

Sportowe święto na zakończenie wakacji to szereg dodatkowych imprez. Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych przy współpracy z Miastem Kielce i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego przygotowało moc atrakcji. Turnieje towarzyszące, zajęcia dla dzieci i młodzieży czy treningi z mistrzem zostały zaplanowane na dni poprzedzające weekendowe zawody.

W harmonogramie są również zajęcia Klubu Sportowego VIVE Kielce, a także Młodzieżowy Festiwal Sportów Plażowych w siatkówkę plażową i beach soccer dziewcząt oraz chłopców. Całe wydarzenie objęte zostało Patronatem Honorowym przez Prezydenta Kielc – Bogdana Wentę. Zapowiedzią turniejów głównych będą spotkania pokazowe pomiędzy kieleckimi uczelniami w piątkowe popołudnia.

Więcej informacji na dedykowanej Festiwalowi stronie internetowej www.mcsp.pl.

Komentarze

icon-comment

Skomentuj ten wpis