Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

nasze audycje

Moc Historii

Moc Historii

Prowadzący:

  • Bohdan Gumowski
  • Robert Kałuża

Moc Historii to audycja, która przenosi słuchacza do korzeni polskiej państwowości. Wędruje z nim w czasie i przestrzeni przez świętokrzyską ziemię, przybliża dzieje miejsc i ludzi z tymi miejscami związanych. Poszukuje rozwiązań niewyjaśnionych tajemnic historii. Do tej pory ponad czterysta miast, miasteczek, wsi, zabytkowych obiektów, zdarzeń z przeszłości takich jak powstania, wierzenia przedchrześcijańskie znalazło swe odzwierciedlenie w tej właśnie formie na antenie Polskiego Radia Kielce. W tej wędrówce towarzyszy nam dr Cezary Jastrzębski, którego wiedza o regionie wprawia w zdumienie. Zapraszamy w każde niedzielne popołudnie od 12.05.

W NAJBLIŻSZYM ODCINKU "MOCY HISTORII":

O niezwykłym odkryciu w Opatkowicach w roku 2009, mówiło się dużo. Podczas budowy gazociągu natrafiono na ślady celtyckiej osady ze świetnie zachowanym piecem do wypalania wapna. W źródłach historycznych, o Opatkowicach wspomina się w pierwszej połowie XIV wieku.

Nazwa sugeruje, że należały one do przełożonego zakonu... Czy tak faktycznie było, powiemy w programie "Moc Historii, w niedzielę 23 lutego. Zapraszamy po godzinie 12.00 - Robert Kałuża i Cezary Jastrzębski.

POSŁUCHAJ POPRZEDNICH ODCINKÓW "MOCY HISTORII":

archiwum-icon

Archiwum audycji