Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pomóżmy spełniać siatkarskie marzenia

Młode siatkarki z Fun Sport Kielce mają szansę zagrać w ćwierćfinałowym turnieju mistrzostw Polski młodziczek. Jednak ze względu na ograniczone możliwości finansowe wyjazd może nie dojść do skutku.

Autor: Jakub Rożek

14.02.2020 19:26

image Młode siatkarki Fun Sport Kielce z trenerem Markiem Dzięgielem Fot. FUN SPORT Kielce / Facebook
Komentarze

- Po prostu zabraknie nam funduszy – informuje trenerka kieleckiego zespołu, a jednocześnie wiceprezes Fun Sport, Kamila Siciarska.

- Dotacja z urzędu miasta wystarcza na dwa-trzy wyjazdy w roku. Jednak, żeby dziewczęta rozwijały się siatkarsko, muszą grać z zespołami spoza naszego województwa, które są bardziej zaawansowane, bo jak uczyć się to od lepszych. W ubiegłym roku otrzymaliśmy 10 tys. zł. Jeżeli w tym roku dostaniemy mniej, bo mówi się o cięciach w budżecie na sport młodzieżowy w Kielcach, to nie wiem jak będziemy funkcjonować – powiedziała w rozmowie z Radiem Kielce Kamila Siciarska.

Dlatego też Stowarzyszenie Fun Sport rozpoczęło w Internecie zbiórkę pieniędzy na wyjazd na ćwierćfinałowy turniej mistrzostw Polski pod hasłem: "Pomóżmy spełniać marzenia młodych adeptów siatkówki".

Jednocześnie, jak poinformowała Kamila Siciarska, również rodzice młodych siatkarek zaangażowali się w szukanie sponsorów.

W sumie w Fun Sport Kielce w różnych kategoriach wiekowych trenuje prawie 100 młodych zawodniczek. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Siatkówka RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis