Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kielecki "Kubuś" na prestiżowym festiwalu

Artyści Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” wystąpią na IV Festiwalu Mała Boska Komedia w Krakowie. W Teatrze Łaźnia Nowa zaprezentują wielokrotnie nagradzany spektakl „Pod adresem marzeń”, w reżyserii Marka Zákostelecký’ego.

Autor: Dorota Klusek

07.02.2020 13:56

image 09.01.2019 Kielce. Teatr Kubuś. Próba medialna spektaklu „Pod adresem marzeń" Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Jak wyjaśnia Jolanta Świstak, kierownik literacki „Kubusia”, Festiwal Mała Boska Komedia w Krakowie jest młodszą siostrą Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia, organizowanego przez Teatr Łaźnia Nowa oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. Mała Boska Komedia jest skierowana do teatrów dla dzieci i młodzieży.

- Na tym festiwalu są pokazywane najważniejsze spektakle premierowe z ostatnich 2-3 lat, które przede wszystkim zdobywają nagrody na festiwalach, są doceniane i przez krytyków i przez publiczność, poruszają tematy ważne, mądre, ciekawe - mówi.

Spektakl „Pod adresem marzeń” miał premierę w styczniu ubiegłego roku. Od tego czasu zdobył aż siedem ważnych laurów. Dwie nagrody w 25. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej: za scenografię dla Marka Zákostelecký’ego i za muzykę dla Martina Husovský’ego, a także pięć nagród na IV Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu: Grand Prix, nagrodę Jury Dziecięcego, nagroda za reżyserię dla Marka Zákostelecký’ego i dwa wyróżnienia aktorskie dla Andrzeja Kuby Sielskiego i Andrzeja Skorodzienia.

Przedstawienie nie tylko prezentuje wysoki poziom artystyczny, ale także w baśniowy sposób opowiada o dziejach Kielc.

- Inspirowany jest historią kamienicy, w której znajduje się obecna siedziba teatru „Kubuś” przy ulicy Dużej 9. Oprócz tego, że mieściły się w niej różne instytucje, takie jak hotel, restauracja, to też zamieszkiwały w niej różne, ciekawe osobowości. Ale najważniejsze jest to, że jest to historia teatru i nie tylko, bo również naszego miasta. Kiedyś to było, zresztą do tej pory jest, ścisłe centrum, tętniące życiem artystycznym. Dużo się tutaj działo - podkreśla Jolanta Świstak.

„Pod adresem marzeń” rozpocznie IV edycję Festiwalu Mała Boska Komedia w sobotę, 15 lutego. Natomiast najbliższa okazja, by w Kielcach zobaczyć spektakl to sobota, 8 lutego, o godzinie 16.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” RK Kielce Festiwal Mała Boska Komedia
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

„Kubuś” jeszcze poczeka na nową siedzibę

„Kubuś” jeszcze poczeka na nową siedzibę

„Kubuś” będzie miał nową siedzibę. Miasto ogłosiło przetarg

„Kubuś” będzie miał nową siedzibę. Miasto ogłosiło przetarg

„Kubuś” na nowy sezon przygotował wiele niespodzianek

„Kubuś” na nowy sezon przygotował wiele niespodzianek

"Kubuś" zaprasza młodzież na bezpłatne warsztaty teatralne i medialne