Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Potrzebne pieniądze na sprzęt dla SOR w Ostrowcu

Milion złotych przekaże ostrowieckie starostwo na wyposażenie nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Taką decyzję podjęli radni na ostatniej sesji. Jak informowaliśmy, budowa nowego SOR-u dofinansowana została prawie 6 mln zł z resortu zdrowia. Dofinansowanie nie objęło jednak wyposażenia.

Autor: Emilia Sitarska

24.01.2020 15:54

image Ostrowiec Świętokrzyski. Nowy SOR. Wizualizacje Fot. / Powiat Ostrowiecki
Komentarze

Jak informuje starosta Marzena Dębniak, budowa nowego SOR-u zakończy się jeszcze w pierwszej połowie roku, ale bez odpowiedniego wyposażenia nie będzie mógł pracować.

– Część urządzeń zostanie przeniesiona ze starego SOR-u, ale kardiomonitory czy echo serca oraz wiele innych sprzętów należy kupić, mamy cały wykaz – informuje starosta Marzena Dębniak.

Milion złotych został przesunięty z pieniędzy przeznaczonych na pokrycie straty szpitala. Została ona oszacowana na 13 mln zł, i musi być pokryta przez powiat. - Nie ruszymy z SOR-em, jeśli będzie pusto. To jest potrzebne, aby płynnie przejść ze starego SOR-u do nowego – mówi Marzena Dębniak i dodaje, że przesunięcie było konieczne.

Nowy SOR zlokalizowany jest na obecnym dziedzińcu szpitala i ma 1200 metrów kwadratowych powierzchni. W tym roku wybudowane zostanie także całodobowe lądowisko dla śmigłowców ratunkowych, które jest niezbędne dla funkcjonowania oddziału.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

SOR RK Ostrowiec Św. Szpital Powiatowy Ostrowiec Marzena Dębniak
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Ostrowiecki szpital będzie miał lądowisko

Ostrowiecki szpital będzie miał lądowisko

Ostrowiec doczeka się porządnego SOR-u [WIZUALIZACJE]

Ostrowiec doczeka się porządnego SOR-u [WIZUALIZACJE]

Rząd dofinansuje rozbudowę SOR w ostrowieckim szpitalu

Rząd dofinansuje rozbudowę SOR w ostrowieckim szpitalu