Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ostrowiecki szpital będzie miał lądowisko

W tym roku ostrowiecki szpital wybuduje lądowisko dla śmigłowców ratunkowych.

Autor: Emilia Sitarska

23.01.2020 11:00

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Czasu nie pozostało zbyt wiele, bo od 1 stycznia przyszłego roku obowiązkowo każdy Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie musiał dysponować całodobowym lądowiskiem dla śmigłowców ratunkowych. W innym przypadku SOR nie będzie mógł pracować.

W przypadku ostrowieckiej lecznicy, kilka lat temu, był projekt wybudowania lądowiska na dachu szpitala. Z tego kosztownego pomysłu zrezygnowano. Obecnie dobiega końca budowa SOR-u, a lądowiska nadal nie ma. Dyrektor szpitala Andrzej Gruza przypomina, że wykorzystany będzie wcześniejszy projekt oraz pozwolenie na budowę.

- Wykonaliśmy pierwsze drobne prace, by nie stracić pozwolenia - mówi dyrektor.

Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak dodaje, że całość kosztów wybudowania lądowiska powiat bierze na siebie, ale chce rozłożyć finansowanie na dwa lata i bardziej obciążyć przyszłoroczny budżet.

- Przygotowujemy się do przetargu, jest projekt, jest pozwolenie na budowę, więc jesteśmy gotowi do przygotowania inwestycji. W tym roku to lądowisko musi być wykonane - mówi Marzena Dębniak.

Andrzej Gruza informuje, że lądowisko pojawi się na dachu skrzydła „C” gdzie znajduje się oddział chirurgii ogólnej. Winda zostanie przedłużona do dachu by pacjenci byli transportowani bezpośrednio z helikoptera.

Koszt budowy lądowiska wyniesie ok. 4 mln zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

SOR RK Ostrowiec Św. lądowisko dla helikopterów Marzena Dębniak Andrzej Gruza
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Całodobowe lądowisko dla helikopterów we Włoszczowie

Całodobowe lądowisko dla helikopterów we Włoszczowie