Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Antyk wciąż inspiruje. Nowa wystawa w Wieży Sztuki

17 wielkoformatowych prac autorstwa Krzysztofa Cieślaka można zobaczyć na najnowszej wystawie w Wieży Sztuki w Kielcach. Ekspozycja potrwa do 6 lutego.

Autor: Dorota Klusek

16.01.2020 08:20

image 15.01.2020. Kielce. Wystawa prac autorstwa Krzysztofa Cieślaka. Na zdjęciu (od lewej): Arkadiusz Latos - Wieża Sztuki i Krzysztof Cieślak - artysta Fot. / Wieża Sztuki
Komentarze

Jak podkreśla Arkadiusz Latos, właściciel galerii, warto bliżej poznać twórczość Krzysztofa Cieślaka - Surrealisty, zakochanego w świecie antycznym. Moim zdaniem jest to o tyle ciekawa postać, ciekawy malarz, że powrócił do malarstwa po wielu latach przerwy. Kiedyś był także operatorem filmowym, a jego ogromną pasją jest robienie zdjęć dzikim zwierzętom. Ma na swoim koncie 17 wystaw indywidualnych i 30 pokazów zbiorowych - wyjaśnia.

Prace pokazane w Kielcach są inspirowane antykiem. Patrząc na nie można odnieść wrażenie, że prezentują fragmenty starożytnych rzeźb. Choć stworzone pędzlem, łudzą oko przestrzenną fakturą.

Malarstwo Krzysztofa Cieślaka otworzyło 2020 rok w Wieży Sztuki. Jak zapowiada Arkadiusz Latos, na kolejne miesiące galeria przygotowała atrakcyjną ofertę.

- Będziemy mieli wielu wspaniałych twórców i autorów. Wspomnę, że w maju jesteśmy umówieni z Janem Wołkiem, który u nas zaprezentuje swoje pejzaże. Przypomnimy  też pastele Czesława Gałużnego, i wielu, wielu innych - zaznacza.

Wyjaśnia, że zapraszając artystów, kieruje się różnorodnością. - Chcemy pokazywać w naszej galerii co miesiąc zupełnie inne kierunki, techniki i osobowości. Cały czas mieszamy, poszukujemy ciekawych twórców, ale też wielu się do nas zgłasza, bo mamy już swoją renomę.

Galeria w kwietniu będzie miała dziewięć lat. Dla mnie jest to ogromny sukces, że jest to jedyna prywatna galeria, która działała w Kielcach i cały czas prezentuje artystów z Polski i z zagranicy - podkreśla Arkadiusz Latos.

Kielce. Wystawa prac autorstwa Krzysztofa Cieślaka (16.01.2020) [Zdjęcia: 7]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wieża Sztuki RK Kielce Arkadiusz Latos Krzysztof Cieślak
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Wystawa malarstwa Pauliny Góry w

Wystawa malarstwa Pauliny Góry w "Wieży Sztuki"

Inspiruje się twórczością Beksińskiego. Obrazy Jacka Szynkarczuka w Wieży Sztuki

Inspiruje się twórczością Beksińskiego. Obrazy Jacka Szynkarczuka w Wieży Sztuki

Malarstwo Tomasza Klimczyka w

Malarstwo Tomasza Klimczyka w "Wieży Sztuki"

Baby plażowe i koty w Wieży Sztuki

Baby plażowe i koty w Wieży Sztuki