Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Życie codzienne, Biblia i starożytność. Wystawa w Iluzjon Art Cafe

„Zwierciadło mojej duszy” - to tytuł nowej wystawy w Iluzjon Art Cafe Sandomierskiego Centrum Kultury. Autorem prezentowanych na ekspozycji rysunków jest Daniel Parcheta, 20-letni mieszkaniec Wilczyc w powiecie sandomierskim.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

12.01.2020 15:47

image 12.01.2020 Sandomierz. Wystawa rysunku Daniela Parchety pt. „Zwierciadło mojej duszy” Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce
Komentarze

Ciekawa technika prac i motywy przyciągające wzrok sprawiają, że wystawę ogląda się z przyjemnością. Inspiracją dla młodego artysty jest życie codzienne, Biblia i starożytność. Tytuły rysunków to m.in. „Owoc zakazany”, „Apokalipsa św. Jana”, „Znak bestii” i „Kusiciel”. 

W wielu pracach pojawia się motyw dłoni. Jeden z rysunków przedstawia dwie dłonie w uścisku, spomiędzy których wypełza wąż. Jak powiedział Daniel Parcheta, przesłaniem tej pracy jest to, aby uważać, z kim ma się do czynienia, strzec się ludzi fałszywych, nie ufać każdemu. Autor wystawy dodał, że podczas pracy nad danym rysunkiem stara się wykazać jak największą kreatywnością. Nie ukrywa, że podpowiedzi szuka często w Internecie.

Daniel Parcheta jest samoukiem. Skończył Technikum Informatyczne w Sandomierzu. Powiedział, że już od najmłodszych lat wykazywał zdolności plastyczne i marzył, aby zostać artystą. Swoją pierwszą wystawę miał w sierpniu ubiegłego roku podczas Gminnego Święta Plonów w Wilczycach. Planuje wyjazd za granicę. Jego profil na Instagramie obserwuje 15 tys. osób. Wystawa prac Daniela Parchety w Iluzjon Art Cafe potrwa do 30 stycznia.

Sandomierz. Wystawa rysunku Daniela Parchety pt. „Zwierciadło mojej duszy” (12.01.2020) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wystawa RK Sandomierz Sandomierskie Centrum Kultury
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Wyjątkowa wystawa w Kielcach

Wyjątkowa wystawa w Kielcach

Nowa wystawa w sandomierskim BWA

Nowa wystawa w sandomierskim BWA

Wystawa „Dual” w sandomierskim Iluzjon Art Cafe

Wystawa „Dual” w sandomierskim Iluzjon Art Cafe

Kamień, jak kapsuła czasu. Nowa wystawa w „Tycjanie”

Kamień, jak kapsuła czasu. Nowa wystawa w „Tycjanie”