Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Piękna sesja pań z OSP i jeszcze piękniejszy cel - pomoc dla chorego dziecka

„Ognisty patrol” - to pomysł kobiet z Ochotniczej Straży Pożarnej w Fałkowie. Panie pozowały do kalendarza na 2020 rok. Sprzedaż kalendarzy ma pomóc finansowo w rehabilitacji chorej Oli Lipskiej.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

21.12.2019 16:31

image 21.12.2019. Fałków. Panie z OSP Fałków Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce
Komentarze

Elżbieta Szymczyk, jedna z organizatorek, podkreśla, że wszystkie kobiety z OSP Fałków przyjęły pomysł z dużą aprobatą.

- Nasza reakcja była pozytywna. Występujemy w pełnym umundurowaniu, tak jak w czasie akcji gaśniczych i ratunkowych, w jakich bierzemy udział - mówi druhna.

Fot. Damian Kuzdak

Ewa Zatora, kolejna z inicjatorek akcji podkreśla, że sesja zdjęciowa była bardzo długa i ciężka, ale efekty przerosły oczekiwania.

- Sesja trwała 2 dni. Było zimno i deszczowo. Fotograf czasem leżał na asfalcie lub w trawie, żeby ujęcia były naprawdę dobre - mówi.

Fot. Damian Kuzdak

Grzegorz Zganiacz, komendant gminny OSP w Fałkowie wsparł akcję i podkreśla, że misja strażaków polega na niesieniu ludziom pomocy nie tylko podczas gaszenia pożarów, ale też w inny, kreatywny sposób.

- Działalność społeczna jest wpisana w naszą misję - podkreśla.

Zdjęcia wykonał Damian Kuzdak, pochodzący z Przedborza fotograf, który obecnie mieszka i pracuje w Anglii. Jest laureatem m.in. nagrody za zdjęcie roku w konkursie organizowanym przez BBC.

Fot. Damian Kuzdak

Głównym celem akcji jest pomoc charytatywna Aleksandrze Lipskiej mieszkającej w Fałkowie, u której w wieku 5 lat wykryto chorobę Friedricha. Jest to schorzenie  genetyczne, postępujące i nieuleczalne. Jedyną szansą na skuteczną walkę z powikłaniami jest bardzo kosztowna terapia komórkami macierzystymi.

Można też wspomóc odwiedzając stronę https://www.siepomaga.pl/ola-lipska/

Fot. Damian Kuzdak

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis