Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

OSP w Złotej z nowym wozem

Nowoczesny wóz strażacki wart 800 tys. zł trafił na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotej w gminie Samborzec. - Zastąpi on 40-letni pojazd, który sprawiał ratownikom mnóstwo problemów - informuje Filip Kiliański, naczelnik OSP.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

08.11.2019 15:53

image 08.11.2019 Złota. Przekazanie nowego wozu dla OSP w Złotej Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce
Komentarze

Wojewoda Agata Wojtyszek jest przekonana, że ten zakup był niezbędny.

- Podczas wiosennej powodzi, kiedy strażacy ze Złotej ratowali wały, byłam tu razem z komendantem głównym straży. Usłyszeliśmy od druhów, jak bardzo potrzebują tego wozu. Nie było to łatwe, ale udało się - dodała wojewoda.

Wiceminister sportu Anna Krupka podkreśla, że nowoczesny samochód to forma podziękowania dla strażaków za to, że w dzień i w nocy stoją na straży bezpieczeństwa swoich sąsiadów, znajomych i rodzin.

Poseł Marek Kwitek z PiS przypomniał, że od 2015 roku o 30 proc. zwiększyły się nakłady na ochotnicze straże pożarne w naszym kraju. W tym czasie, do jednostek OSP przekazano ponad 500 samochodów.

- Wyposażenie, sprawność, podnoszenie kwalifikacji jest najważniejsze i rząd robi w tej sprawie bardzo dużo - powiedział poseł.

Z tą opinią zgodził się brygadier Krzysztof Ciosek, komendant wojewódzki PSP w Kielcach, który poinformował, że w tym roku do ochotniczych straży pożarnych z naszego regionu trafi w sumie 16 pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

- Z każdym rokiem jest ich więcej. Obecnie ochotnicze straże pożarne praktycznie nie ustępują wyposażeniem formacji zawodowej - podkreślił komendant.

Wójt Samborca Witold Surowiec poinformował, że jednostka w Złotej, w porównaniu z innym w gminie jest najczęściej dysponowana do różnego rodzaju zdarzeń. Ze względu na bliskie sąsiedztwo z Sandomierzem bierze udział w akcjach podejmowanych w mieście. Jednostka specjalizuje się też w ratownictwie wodnym.

Pieniądze na zakup samochodu strażackiego pochodziły przede wszystkim z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i budżetu gminy. Pewną kwotę dołożył także komendant główny PSP oraz Starostwo Powiatowe w Sandomierzu.

Przekazanie wozu ratowniczo-gaśniczego połączone było z otwarciem nowego garażu w remizie strażackiej oraz jubileuszem 90-lecia istnienia OSP w Złotej.

Złota. Przekazanie nowego wozu dla OSP w Złotej (08.11.2019) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

OSP Marek Kwitek Anna Krupka Agata Wojtyszek RK Sandomierz Złota Brygadier Krzysztof Ciosek
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Wojewoda na przekazaniu samochodu dla OSP Jurkowice

Wojewoda na przekazaniu samochodu dla OSP Jurkowice

Nowy wóz dla OSP w Jurkowicach

Nowy wóz dla OSP w Jurkowicach

Strażacy z OSP z Brudzowa z gratulacjami od wojewody świętokrzyskiego

Strażacy z OSP z Brudzowa z gratulacjami od wojewody świętokrzyskiego

Ochotnicy otrzymają pieniądze na zakup sprzętu [LISTA OSP]

Ochotnicy otrzymają pieniądze na zakup sprzętu [LISTA OSP]