Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Muzeum Narodowe w Kielcach z nową wicedyrektor

Joanna Kaczmarczyk została zastępcą dyrektora Muzeum Narodowego w Kielcach do spraw naukowych. Przejęła stanowisko po Darii Dyktyńskiej.

Autor: Izabela Mortas

07.11.2019 14:38

image 07.11.2019. Kielce. Na zdjęciu: Joanna Kaczmarczyk - zastępca dyrektora Muzeum Narodowego w Kielcach Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce
Komentarze

W październiku informowaliśmy, że Robert Kotowski, dyrektor instytucji wszczął procedurę powołania nowej wicedyrektor. Na kandydaturę Joanny Kaczmarczyk zgodziło się zarówno ministerstwo, jak i zarząd województwa.

Joanna Kaczmarczyk do tej pory kierowała najważniejszym oddziałem muzealnym, czyli działem malarstwa i rzeźby. Była kuratorem wielu wystaw, między innymi prac Rafała Hadziewcza. Przygotowała także najnowszą ekspozycję czasową w Muzeum Narodowym w Kielcach pod tytułem „Strach”.

Jak mówi, awans to dla niej nowe obowiązki i wyzwania, ale z muzeum jest związana od początku swojej pracy zawodowej, co na pewno ułatwi jej zadanie.

- Muzeum znam od wielu lat. Pracuję w nim od 1990 roku. Przeszłam przez wiele działów, w tym rzemiosła, edukacji, grafiki i malarstwa. Udało mi się je poznać od podszewki - zaznacza.

Joanna Kaczmarczyk podkreśla, że malarstwo zawsze było jej pasją, dlatego sprawując nową funkcję, będzie kontynuować prace badawcze. W tej chwili pracuje nad projektem poświęconym ikonografii stropów belkowych.

07.11.2019. Kielce. Na zdjęciu: Joanna Kaczmarczyk - zastępca dyrektora Muzeum Narodowego w KielcachFot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Muzeum Narodowe RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Nowy dyrektor w Muzeum Narodowym w Kielcach

Nowy dyrektor w Muzeum Narodowym w Kielcach