Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dwudziestu wybrańców trenera Grzesika na mecz w Saragossie

W środę na stadionie „La Romareda” w Saragossie, Korona zmierzy się w I rundzie Ligi Młodzieżowej UEFA z miejscowym Realem. Drużyna prowadzona przez trenera Sławomira Grzesika jest pierwszą w historii kieleckiego klubu, która będzie rywalizowała w europejskich pucharach.

Autor: Rafał Szymczyk

08.10.2019 08:08

image 07.10.2019. Kielce. Konferencja Korony Kielce przez meczem z Realem Saragossą. Na zdjęciu od lewej: Sławomir Grzesik - trener Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Zespół Korony złożony jest głównie z piłkarzy, którzy na co dzień grają w trzecioligowych rezerwach, uzupełniony najzdolniejszymi zawodnikami występującymi w Centralnej Lidze Juniorów.

Najstarsi w dwudziestoosobowej kadrze są Jakub Osobiński i Artur Piróg, którzy skończyli w tym roku 19 lat. Do stolicy Aragonii polecieli również dwaj piętnastolatkowie Radosław Seweryś i Iwo Kaczmarski. Pozostali zawodnicy mają po 17 i 18 lat. 

– Podobnie zbudowany jest zespół Realu. Większość piłkarzy występuje w rezerwach, część na poziomie juniorskim. Spodziewam się, że wybiorą najlepszych graczy z roczników, które mogą brać udział w eliminacjach Ligi Mistrzów. Oczywiście grają futbol techniczny, ale oparty na dobry przygotowaniu fizycznym – ocenił Sławomir Grzesik.

– Nie będę chłopaków straszył. Oni dobrze wiedzą co mają grać i znają swoją wartość. Piłka nożna jest sportem pozytywnym i tak trzeba do tego podchodzić. Na pewno nikt w szatni nie będzie się bał przeciwnika, ale będziemy do niego podchodzić z dużą pokorą, bo wiemy kim jest – dodał szkoleniowiec „żółto–czerwonych”.  

Mecz I rundy Ligi Młodzieżowej UEFA, w którym Korona zmierzy się na stadionie „La Romareda” z Realem Saragossa, rozpocznie się w środę o godzinie 17.00. Spotkanie w całości będzie transmitowane na antenie Radia Kielce.  

Kadra Korony na mecz z Realem Saragossa:

Bramkarze: Jakub Osobiński (2000), Krystian Wojno (2001), Jakub Dutka (2001)
Obrońcy: Łukasz Bujak (2001), Jakub Cukrowski (2002), Gracjan Kloc (2001), Dawid Więckowski (2001), Radosław Seweryś (2004),
Pomocnicy: Jakub Gurski (2001), Bartosz Prętnik (2001), Artur Piróg (2000), Iwo Kaczmarski (2004), Jakub Konstantyn (2002), Dawid Lisowski (2001), Piotr Lisowski (2001), Kacper Rogoziński (2001), Oskar Sewerzyński (2001), Mateusz Sowiński (2001), Karol Turek (2002)
Napastnicy: Jakub Górski (2002)

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka nożna Korona Kielce RK Kielce Sławomir Grzesik Liga Młodzieżowa UEFA Real Saragossa
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Już w środę mecz Korony w Saragossie. Optymizm w kieleckiej drużynie

Już w środę mecz Korony w Saragossie. Optymizm w kieleckiej drużynie

Real Saragossa rywalem Korony Kielce w UEFA Youth League

Real Saragossa rywalem Korony Kielce w UEFA Youth League