Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dzieci pokazały w spektaklu, jak powinna wyglądać szkoła

Wspólne działanie aktorów i uczniów, a na finał przedstawienie teatralne. W Gowarczowie odbył się spektakl wystawiony przez uczniów tamtejszej szkoły podstawowej. To podsumowanie projektu „Teatr bliżej nas”.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

05.10.2019 13:47

image 05.10.2019. Gowarczów. Spektakl wystawiony przez uczniów szkoły podstawowej Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce
Komentarze

Spektakl jest o szkole marzeń. O tym, jak chcielibyśmy, żeby wyglądała szkoła. Powinno być mniej kartkówek i szkoła ma być bardziej szalona -  mówi Milena, jedna z uczestniczek projektu. Dzieci wieku od 6 do 13 lat uczestniczyły w powstawaniu przedstawienia na każdym jego etapie. Napisały scenariusz, stworzyły scenografię, marionetki oraz zostały aktorami.

Jak podkreśla Małgorzata Żurawska, koordynatorka projektu, dzięki temu przedsięwzięciu dzieci miały możliwość wyjazdu do kieleckiego Teatru "Kubuś".

- W teatrze mogliśmy od zaplecza obejrzeć marionetki, manekiny, którymi dzieci były zachwycone i same postanowiły takie stworzyć. Uczniom podobało się też spotkanie z aktorami, bo dostali cenne wskazówki dotyczące pracy w teatrze - podkreśliła.

Jak dodała Małgorzata Żurawska, dzieciom bardzo spodobało się wspólne działanie, więc organizatorzy będą szukać nowych możliwości i projektów, by zainteresowania dzieci były nadal rozwijane.

To jedyny projekt z powiatu koneckiego, który otrzymał dofinansowanie w ramach Bardzo Młodej Kultury przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury, Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

05.10.2019. Gowarczów. Spektakl wystawiony przez uczniów szkoły podstawowejFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Końskie Gowarczów marszałek województwa świętokrzyskiego Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” Wojewódzki Dom Kultury Narodowe Centrum Kultury projekt „Teatr bliżej nas” Małgorzata Żurawska
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Teatr w szkole. Jak rozpocząć przygodę z aktorstwem?

Teatr w szkole. Jak rozpocząć przygodę z aktorstwem?

„Kubuś” na nowy sezon przygotował wiele niespodzianek

„Kubuś” na nowy sezon przygotował wiele niespodzianek

"Kubuś" zaprasza młodzież na bezpłatne warsztaty teatralne i medialne

„Mój teatr” widziany oczami najmłodszych. Konkurs teatru „Kubuś”

„Mój teatr” widziany oczami najmłodszych. Konkurs teatru „Kubuś”