Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zachęcali do badań. Marsz Różowej Wstążeczki przeszedł przez Busko

Kilkadziesiąt kobiet oraz kilku panów wzięło udział w 7. Marszu Różowej Wstążeczki w Busku-Zdroju. Uczestnicy tradycyjnie wyruszyli z Placu Zwycięstwa, a następnie przemaszerowali w różowym korowodzie wzdłuż alei Mickiewicza w stronę Parku Zdrojowego.

Autor: Marta Gajda

02.10.2019 19:12

image 02.10.2019 Busko-Zdrój. 7. Marsz Różowej Wstążeczki Fot. Marta Gajda / Radio Kielce
Komentarze

Jak informuje organizator Bogusława Majcherczak, celem tegorocznego wydarzenia jest propagowanie profilaktyki badań mammograficznych wśród mieszkanek Buska, a także edukacja na temat badania piersi i zachęcanie kobiet do regularnych badań profilaktycznych i przesiewowych.

- Badaniu powinny się poddać kobiety w przedziale od 50 do 69 roku. Niestety w tym roku w powiecie buskim spadła liczba badających się kobiet. Ze względu na RODO nie możemy wysyłać zawiadomień do kobiet - ubolewa Bogusława Majcherczak.

W marszu wzięły udział m.in. panie z klubu Amazonek z Buska-Zdroju. Bożena Król - prezes buskiego koła zaznacza, że wiele kobiet potrzebuje wsparcia. Członkinie z wielkim poświeceniem wychodzą do ludzi, zachęcają do badań profilaktycznych

Działamy jak tylko możemy. Stawiamy na profilaktykę - zaznaczyła Bożena Król.

- My ratujemy własne życie. Im wcześniej wykryta choroba, tym większa skuteczność całkowitego wyleczenia - mówi Bożena Król.

W Parku Zdrojowym na pamiątkę spotkania tym razem zamiast magnolii zasadzono dwa krzewy tzw. różaneczniki. Tradycyjnie nadano im imiona, które nosiło najwięcej uczestniczek tegorocznego marszu, a wiec Agnieszka i Elżbieta.

7. Marsz Różowej Wstążeczki w Busku-Zdroju zakończyło spotkanie z doktor Jadwigą Zapałą ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, która uświadamiała jak ważne jest odżywianie i dbanie o swój organizm.

W akcję różowej wstążki włączył się także Pińczów. Wydarzenie odbędzie się jutro w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Początek o godzinie 12.00. A w programie m.in. prelekcja przedstawiciela ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach na temat profilaktyki raka piersi. Z kolei o godzinie 14.00 uczestnicy marszu przejdą alejkami wewnątrz Parku Miejskiego przy dźwiękach orkiestry Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pińczowie.

Miedzy godziną 13.00 a 15.00 będzie też można bezpłatnie skorzystać z badania poziomu cukru oraz pomiaru ciśnienia.

Busko-Zdrój. 7. Marsz Różowej Wstążeczki (02.10.2019 ) [Zdjęcia: 15]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Busko-Zdrój badania profilaktyczne mammografia RK Kazimierza Wielka Marsz Różowej Wstążeczki
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

NFZ zaprasza na bezpłatne badania

NFZ zaprasza na bezpłatne badania

Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie w ŚCO i NFZ

Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie w ŚCO i NFZ

Badania, które mogą zrewolucjonizować medycynę prowadzi naukowiec z UJK

Badania, które mogą zrewolucjonizować medycynę prowadzi naukowiec z UJK

Pierwsze dni września pod znakiem zdrowia. W Ostrowcu bezpłatne badania

Pierwsze dni września pod znakiem zdrowia. W Ostrowcu bezpłatne badania