Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Spektakle „Kubusia” dla najmłodszych na scenie w Muzeum Zabawek i Zabawy

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach będzie miał nową scenę. Spektakle będą wystawiane w Muzeum Zabawek i Zabawy przy placu Wolności. Z założenia ma to być miejsce dla najmłodszych widzów. Przedstawienia nadal będą też prezentowane w obecnej siedzibie teatru, w kamienicy przy ulicy Dużej 9.

Autor: Dorota Klusek

20.09.2019 11:50

image Muzeum Zabawek i Zabawy Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce
Komentarze

Widownia w muzeum pomieści około 60 osób. Maciej Obara, dyrektor placówki przyznaje, że to najlepsze miejsce na scenę dla najmłodszych.

- Od lat współpracujemy z tą instytucją, prowadzimy różne projekty i działania na rzecz dzieci, a szerzej to ujmując, na rzecz rodzin z dziećmi - podkreślił.

Muzeum Zabawek i Zabawy na zaadaptowanie pomieszczeni pod potrzeby teatru otrzymało dotację z Urzędu Miasta. Ratusz przeznaczył na ten cel 67 tysięcy złotych. Robert Drobniuch, dyrektor Lalki i Aktora „Kubuś” cieszy się z końcowych efektów tych prac.

- Mamy tam garderoby i jakiś mały magazyn, więc w zasadzie nie odczujemy zmian. Mało tego, mamy więcej miejsca niż u siebie - zauważył. Dodał też, że dzięki nowej lokalizacji, łatwiejszy dostęp do propozycji teatru będą mieli niepełnosprawni, bo zamontowano między innymi podjazdy dla wózków inwalidzkich.

Na nowej scenie prezentowane będą spektakle adresowane głównie do najmłodszych widzów. Jak mówi Robert Drobniuch, na taki repertuar jest zapotrzebowanie.

- Przedszkolaki, zwłaszcza te młodsze, nie mają zbyt wielu propozycji, ponieważ generalnie kulturalny program w mieście jest skierowany do nieco starszych dzieci. Te spektakle, to wyjątkowa szansa, żeby uczestniczyć w kulturze, żeby w nią wchodzić - zaznaczył.

W nowym sezonie, na tej scenie odbędzie się premiera „Pana Brzuchatka”. Powstanie też spektakl inspirowany kieleckim zabawkarstwem. Natomiast w wakacje, kiedy w teatrze będzie przerwa, planowana jest tu wystawa lalek.

Działalność nowej sceny zainaugurował dziś spektakl „Przygody Piotrusia Mniamucha”.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Muzeum Zabawek i Zabawy Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” spektakl RK Kielce Robert Drobniuch Maciej Obara
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

„Kubuś” na nowy sezon przygotował wiele niespodzianek

„Kubuś” na nowy sezon przygotował wiele niespodzianek

"Kubuś" zaprasza młodzież na bezpłatne warsztaty teatralne i medialne

Dyrektor teatru „Kubuś” we władzach ważnej organizacji

Dyrektor teatru „Kubuś” we władzach ważnej organizacji

Historyczny sukces kieleckiego teatru „Kubuś”

Historyczny sukces kieleckiego teatru „Kubuś”